کشف بیش از ۱۴ میلیارد تومان کالای قاچاق در سال گذشته/ لزوم افزایش اعتبارات استان برای مبارزه با قاچاق - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 58211
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۳
استاندار قزوین مطرح کرد
شاخص : استاندار قزوین با بیان اینکه کالاهای قاچاق سلامت مردم را هدف گرفته‌اند، گفت: سهم اعتبارات استان برای مبارزه با قاچاق باید افزایش یابد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، مرتضی روزبه عصر روز یکشنبه در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالای استان قزوین که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: جمهوری اسلامی همواره در کنترل مرزها موفق بوده است در حال حاضر نیز باید همانند سال‌های گذشته این مسئله اتفاق بیفتد چراکه عدم برنامه‌ریزی مناسب در راستای مبارزه با قاچاق آسیب‌های جدی متوجه استان خواهد کرد.

وی گفت: مبارزه با قاچاق کالا هزینه‌های زیادی دارد که براساس قانون اگر بتوانیم حداقل ۱۰ درصد کشفیات را در تامین نیازهای دستگاه‌های مبارزه کننده هزینه کنیم بسیاری از امکانات موردنیاز ناجا و سایر نهادها تامین خواهد شد.

استاندار قزوین یادآورشد: میزان کشفیات کالای قاچاق استان در سال گذشته بیش از ۱۴ میلیارد تومان بوده که اگر ۱۰ درصد حق کشف که معادل یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان می‌شود را به ناجا بدهند می‌توان خودروهای موردنیاز برای ماموریت‌های پلیس را خریداری کرد.

این مسئول استقرار سازمان تملک دارایی در قزوین را ضروری دانست و از مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان خواست برای استقرار این سازمان در قزوین اقدام کند.

روزبه تصریح کرد: ورود لوازم آرایشی و بهداشتی، مواد غذایی و سموم کشاورزی به صنوف این بخش هم آسیب می‌زند و سلامت جامعه را دچار چالش می‌کند که باید در این حوزه نیز با جدیت بیشتری وارد کار شد.

وی یادآورشد: متاسفانه هنوز آمار دقیقی از میزان صادرات و واردات نداریم و باید حتی میزان صادرات را از محل اعلام کشورهای دیگر استخراج کنیم تا با داشتن اطلاعات دقیق برنامه‌ریزی‌ها بهتر شود.

استاندار قزوین اذعان داشت: کارخانه‌های ژلاتین حلال و ایران چسب از واحدهای خوب صنعتی استان است که متاسفانه به دلیل واردات بی‌رویه کالاهای مشابه تولیدی با یک سوم ظرفیت کار می‌کنند که این روند از نظر اقتصادی نیز آسیب‌رسان است و باید اصلاح شود.

روزبه تصریح کرد: برخی کالاهای قاچاق در حوزه سلامت ضرر و زیان‌های بالایی را متوجه مردم خواهد کرد و بایستی در مبادی ورودی کنترل و جلوگیری شوند در صورتی که کنترل مرزها در موارد دیگر به خوبی انجام می‌شود و در مورد قاچاق نیز بایستی این امر صورت گیرد.

وی ادامه داد: مقوله قاچاق؛ اقتصاد، اشتغال و تولید کشور را هدف گرفته است و بایستی در مبارزه با آن اقدام اساسی صورت گیرد و نیروی انتظامی نیز به عنوان نیروی خط مقدم باید تقویت شده و امکاناتش به روز شود.

استاندار قزوین ضمن تاکید بر مبارزه با قاچاق سوخت عنوان کرد: باید تلاش‌های لازم برای افزایش سهم اعتبارات استان برای مبارزه با قاچاق صورت گیرد.

انتهای پیام/۲۰۰/پ۱/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار