کشف کارگاه ساخت موشک داعش در شرق موصل +عکس - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 118945
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۴
شاخص : شبکه خبری المیادین تصاویری از کارگاه ساخت موشک گروه تروریستی داعش در شرق موصل منتشر کرد.

به گزارش شاخص نیوز؛شبکه خبری المیادین تصاویری از یک کارگاه ساخت موشک گروه تروریستی داعش در یکی از  منازل مسکونی در محله السماح موصل منتشر کرد.

کارگاههای ساخت مواد منفجره و موشک در مناطقی که گروه تروریستی داعش از سال ۲۰۱۴ میلادی در عراق به اشغال خود در آورده است، به وفور یافت می‌شود و نیروهای عراقی تاکنون تعداد زیادی از این کارگاههای را کشف و ضبط و منهدم کرده‌اند.

با بیرون راندن گروه تروریستی داعش از مناطق مختلف عراق، چندین کارگاه کشف شده است که نقشی اساسی در تامین مهمات برای این گروه تروریستی به منظور بمباران مناطق مسکونی ایفا کرده است.

تصاویری که المیادین به آن دست یافته‌است، مربوط به یک کارگاه ساخت موشک است که پلیس استان نینوا آن را یکی از منازل مسکونی در محله السماح در موصل کشف و ضبط کرده‌ است.

حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق، بامداد دوشنبه ۲۶ مهر از آغاز عملیات آزادسازی شهر موصل از چنگ گروه داعش خبر داد.

نیروهای عراقی اعم از نیروهای ارتش، پلیس فدرال و داوطلب مردمی و پیشمرگه از آغاز عملیات آزادسازی موصل تاکنون صدها کیلومترمربع و دهها روستا را از چنگ تروریستهای داعشی آزاد کردند.

عملیات موصل، بزرگ‌ترین عملیات نظامی نیروهای عراقی از زمان حمله نظامی آمریکا به این کشور در سال ۲۰۰۳ میلادی است.

گروه تروریستی داعش سحرگاه روز بیستم خرداد (۱۰ ژوئن) سال ۱۳۹۳ به موصل مرکز استان نینوا و دومین شهر بزرگ عراق واقع در ۴۰۰ کیلومتری بغداد پایتخت این کشور حمله کرد و این شهر را به تصرف خود درآورد.

منبع: مشرق

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار