کشف گور دسته‌جمعی از یک قتل عام تاریخی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 85626
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ۸:۰۵
شاخص : باستان شناسان توانسته‌اند ثابت کنند که ژولیوس سزار زمانی به سرزمینی که اکنون کشور هلند نامیده می‌شود، سفر کرده بود.

شاخص نیوز: باستان شناسان توانسته‌اند ثابت کنند که ژولیوس سزار زمانی به سرزمینی که اکنون کشور هلند نامیده می‌شود، سفر کرده بود.

آن‌ها موفق شدند در نزدیکی اُش (Oss) واقع در جنوب هلند بقایای کشتگان جنگی متعلق به ۵۵ پیش از میلاد مسیح را کشف کنند. به گزارش داچ نیوز این جنگ بسیار وحشیانه بوده است؛ ظاهراً دو قبیله‌ی آلمانی Usipetes و Tencteri برای آن‌که زیرپوشش حمایتی سزار قرار بگیرند، به نزد وی آمدند اما در مقابل سزار نه‌تنها خواسته‌شان را رد کرد که همه را از زیر تیغ گذراند.

این واقعه، به لطف نوشته‌های شخصی برجای‌مانده از خود سزار درباره‌ی جنگ‌های گالیک، به «De Bello Gallico» معروف است.

در محل دفن اجساد که تا ۳ دهه پیش هنوز کشف نشده بود ۲۰ شمشیر، یک کلاه‌خود و بقایای جسد ۱۰۰ نفر از زیر زمین بیرون کشیده شد. اکنون باستان شناسان دانشگاه ویرجیِ آمستردام، بر اساس تجزیه‌وتحلیل باستان‌شناسی و تاریخ سنجی به کمک کربن، اعلام کرده‌اند که این استخوان‌ها و ابزار جنگی مربوط به دوره زمانی اولین حضور سزار در خاک هلند هستند که البته او مدت زیادی هم در آنجا نمانده بود. سزار در ادامه پلی بر فراز رودخانه راین ساخت و همان سال به سمت انگلستان رفت.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار