کاهش ۱۹ درصدی آمار تصادفات در قزوین/ حفظ امنیت در چهارشنبه سوری اولویت نیروی انتظامی است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 96289
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۶:۴۵
فرمانده انتظامی استان مطرح کرد؛
شاخص : فرمانده انتظامی استان قزوین گفت: والدین  در روزهای منتهی به چهارشنبه آخر سال مراقب فرزندان خود باشند چرا که عواقب خطرناک حاصل از مواد محترقه در این ایام علاوه بر معضلات دامان‌گیر خود افراد می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سردار مهدی محمودی پیش از ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه طی گزارشی از عملکرد ۱۱و نیم ماهه پلیس در موضوعات امنیتی، اجتماعی و ترافیکی اظهار کرد: نیروی انتظامی در راستای برقراری امنیت و خدمت به سرمایه‌های اجتماعی از تلاش شبانه روزی خود دریغ نخواهد کرد.

فرمانده انتظامی استان قزوین با بیان اینکه معضل سرقت یکی از موضوعات اصلی نیروی انتظامی است، افزود: در راستای اجرای طرح مبارزه با سارقان حرفه‌ای طی ۴۱ مرحله ۹۷۹ سارق تاکنون دستگیر شده‌اند.

این مسئول با اشاره به کشف ۵۲ خودرو و ۷۰  موتور سیکلت مسروقه در سال جاری، ادامه داد: مقادیر زیادی اقلام مسروقه منازل هم نظیر تلویزیون، جواهرآلات و پول نقد کشف شده است.

محمودی اعلام کرد: مجموع آمار تصادفات  ۱۹ درصد بوده که کاهش ۹ درصدی فوتی، ۴ درصد جرحی و ۲ درصدی مجرحین تصادفی را به همراه داشته است.

وی با اشاره به  افزایش ۹ درصدی دستگیری از اتباع بیگانه گفت: در سال جاری  ۴۲ درصد افزایش کشفیات  مواد مخدر را داشته ایم.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه تاکنون مقادیر زیادی مواد محترقه غیرمجاز کشف شده است، اذعان داشت: شناسایی و دستگیری فروشندگان و قاچاقیان مواد محترقه و کنترل افراد از دیگر تمهیدات و اقدامات پلیسی است.

این مسئول با اشاره به طرح پاکسازی محلات و نقاط جرم خیز تشریح کرد: استان قزوین از نظر جرائم و تخلفات علی‌رغم همه ناهنجاری‌ها و وجود افراد قانون‌شکن شرایط مطلوبی را نسبت به دیگر استان‌ها دارد.

محمودی با توصیه به والدین برای روزهای منتهی به چهارشنبه آخر سال هشدار داد: والدین مراقب فرزندان خود باشند چرا که عواقب خطرناک حاصل از مواد محترقه در این ایام علاوه بر معضلات دامان‌گیر خود افراد می‌شود.

وی افزود: برنامه‌های آموزنده‌ای از طریق صدا و سیمای مرکز استان به صورت برنامه زنده  کارشناسی، کلیپ و انیمیشن‌هایی در راستای آگاهی مردم برای این ایام با همکاری پلیس ناجا در نظر گرفته شده است.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: طبق هماهنگی‌های انجام شده با مقامات قضایی  برخورد جدی با خوردوهایی که در خیابان ایجاد مزاحمت  می‌کنند خواهد شد و خودروی افراد متخلف توقیف می‌شود.

محمودی با بیان اینکه پلیس نیروی انتظامی برای ایجاد امنیت اجتماعی در معابر  شهری و اصلی تلاش می کند، تصریح کرد: مردم در صورت مشاهده موارد مشکوک با پلیس تماس گرفته تا با آن‌ها برخورد شود.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی استان و تردد مهمان‌های نوروزی گفت: قرارگاه نوروزی با همکاری دستگاه امدادی، اورژانس و پلیس آمادگی پاسخگویی و ارائه خدمات به مهمانان را دارد.

انتهای پیام/۱۰۰۳/پ۱/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار