Iranjb.ir

دستگیری بیش از ۷هزار متخلف در استان/ قزوین جزو ۴ استان امن کشور محسوب می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 110067
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۳:۴۱
فرمانده انتظامی استان قزوین خبر داد:
شاخص : فرمانده انتظامی استان قزوین گفت: قزوین جزو 4 استان امن کشور محسوب می‌شود که این موفقیت ناشی از همکاری نیروی انتظامی و آگاهی سازی توسط اصحاب رسانه و ظرفیت‌های خوب مردم استان است.
۴۶۳۸۲۵۱_۵۲۹

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سردار مهدی محمودی فرمانده انتظامی استان قزوین در مراسم تجلیل از خبرنگاران استان که در ستاد فرماندهی ناجا استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: هدف پلیس ایجاد امنیت برای مردم و ناامنی برای قانون‌‎شکنان است.

وی با بیان اینکه امنیت به عنوان شاخص اصلی توسعه هر کشوری است، افزود: در بحث امنیتی و انتظامی باید دقت شود تا از بروز حوادث مشابه پیشگیری کرده و احساس امنیت را برای مردم فراهم آورد و نباید با انتشار برخی اخبار ذهنیت ناامنی را در جامعه ترویج داد.

این مسئول انتظامی با اشاره به نقش مهم رسانه‌ها در ایجاد فضای امن در جامعه تصریح کرد: قزوین جزو ۴ استان امن کشور محسوب می‌شود که این نتیجه همکاری نیروی انتظامی، آگاهی‌سازی توسط اصحاب رسانه و ظرفیت‌های خوب مردم استان است.

آمار بالایی از سارقین دستگیرشده غیر بومی هستند

فرمانده انتظامی استان قزوین اضافه کرد: آمار بالایی از دستگیری سارقین مربوط به افراد غیر بومی است و سهم بسیار اندکی از متخلفان قزوینی هستند.

ابراز کرد: باتوجه به فضای نامناسب اقتصادی در کشور و گسترش بیکاری ممکن است این امر زمینه ساز برخی معضلات اجتماعی باشد که برای ایجاد فضای امن در استان و کشور تمام نهادها و دستگاه‌ها باید وارد عمل شوند.

محمودی از افزایش کشف ۷۲درصدی مواد مخدر در ۴ ماهه اول سال جاری خبر داد و گفت: همکاری خانواده‌ها، مدارس، مساجد و محلات در کنار پلیس برای تامین امنیت بسیار کارساز است و می‌تواند نقش بسزایی در داشتن جامعه سالم داشته باشد.

دستگیری بیش از ۷ هزار متخلف در قزوین

وی با بیان اینکه ۲۰ درصد از دستگیری‌های استان در حوزه مواد مخدر است، خاطرنشان کرد:  ۷ هزارو ۲۹۶ مورد دستگیری متخلفین در استان داشتیم که ۲۰درصد از آن مربوط به مواد مخدر بوده است.

این فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به ۶ الویت ابلاغی برنامه‌های نیروی انتظامی در سال جاری عنوان کرد:  مبارزه با کالای قاچاق، مبارزه با مواد مخدر، توسعه امنیت اخلاقی، توسعه آموزش و مهارت‌های پلیس، پیشگیری از وقوع سرقت و کاهش تصادفات، محورهای اولویت پلیس در سراسر کشور هستند.

وی در پایان بیان کرد: استاندارد وجود پلیس در جهان برای هر هزار نفر بین ۹ تا ۱۰ نفر است اما در کشور ما بین ۳ و نیم تا ۴ برابر است و این موجب سختی کار پلیس شده چراکه مطالبات زیادی با توجه به ظرفیت وجود دارد.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار