کشف ۷۸۸ فقره تخلفات حمل بار بیش از ظرفیت مجاز در استان - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 187168
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۳:۴۳
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای قزوین خبر داد:
شاخص : مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین از کشف و اعمال قانون 788 فقره تخلفات حمل بار بیش از ظرفیت مجاز در محورهای مواصلاتی استان قزوین طی سال 1397 خبر داد.

افشین پیرنون در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، در خصوص حمل بار بیش از ظرفیت مجاز در استان اظهار کرد:حمل بار بیش از ظرفیت مجاز توسط وسایل نقلیه جاده ای موجب تخریب راه، ابنیه و پل ها می شود که با همکاری پلیس راه استان تعداد ۷۸۸ فقره تخلف حمل اضافه تناژ با مجموع ۱۶۵۴ تن و ۲۳۹۵۰ کیلومتر مسافت طی شده کشف شد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای قزوین افزود: میزان کشفیات تخلف اضافه حمل تناژ بار نسبت به مدت مشابه سال ۹۶  ۲۲ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه کنترل و نظارت بر عملکرد رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای موجب افزایش ضریب ایمنی و کاهش تخلفات حمل و نقلی رانندگان و شرکت های مربوط به این حوزه می‌گردد گفت : در همین راستا با اجرای طرح کنترل و نظارت های میدانی کارشناسان این اداره کل بر عملکرد و بررسی اسناد حمل و نقلی در سال ۹۷ ، به منظور جلوگیری از تخلفات در این بخش با بهره گیری از باسکول های سیار الکترونیکی و در قالب گشت های محسوس و نامحسوس با همکاری پلیس راه استان در محورهای مواصلاتی اقدام به برخورد قانونمند با رانندگان و شرکت‌های متخلف نمود.

این مسئول در همین رابطه بیان کرد: در راستای اجرای قوانین و مقررات به منظور رسیدگی به تخلفات حمل و نقلی جلسات کمیسیون های ماده ۱۱ و ۱۲ بطور مستمر در محل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تشکیل می گردد.

وی تصریح کرد : طبق بررسی های صورت گرفته بیشترین تخلفات گزارش شده در این مدت مربوط به پاسگاه پلیس راه بوئین زهراء با ۳۲۷ فقره تخلف بوده است.

پیرنون با اشاره به برگزاری جلسه شورای معادن استان خاطر نشان کرد : عمده تخلفات حمل اضافه بار در محورهای مواصلاتی استان در بخش حمل مواد معدنی صورت می پذیرد که آسیب های ناشی از آن موجب تخریب راهها، ابنیه و پل ها خصوصا در محورهای روستایی استان می گردد.

پیرنون در پایان افزود : با پیگیری های صورت گرفته و تاکیدات ریاست شورای معادن استان، حمل مواد معدنی توسط معادن باید بر اساس قوانین حمل و نقل جاده ای با اخذ بارنامه و تناژ مجاز حمل گردد در غیر این صورت با معادنی که تناژ مجاز حمل را رعایت نکنند، برخورد قانونی بعمل خواهد آمد.

انتهای پیام/۱۰۰۳/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار