کشف ۸۵ درصد جرائم سایبری در استان قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 62263
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۴
رئیس پلیس فتا استان خبر داد
شاخص : رئیس پلیس فتا استان قزوین از کشف 85 درصدی جرائم سایبری در سه ماه نخست امسال در استان خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، سرهنگ مهدی مختاری نسب از کشف ۸۵ درصدی جرائم سایبری در سه ماه نخست امسال در استان قزوین خبر داد و اظهار کرد: اقدامات خوبی در جهت مقابله با این نوع جرائم و برخورد با مجرمان فضای مجازی صورت گرفته به طوری که وقوع اینگونه جرائم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴٫۷ درصد کاهش داشته است.

رئیس پلیس فتا استان قزوین، بیشترین جرائم صورت گرفته در این فضا را برداشت اینترنتی غیرمجاز از حساب های بانکی اعلام و بیان کرد: در سه ماه نخست امسال ۱۸ نفر در این رابطه دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

این مسئول تاکید کرد: بالابردن دانش فضای مجازی کمک بسزایی در جهت پیشگیری و کاهش وقوع جرائم در این حوزه می‌نماید و لازم است سازمان‌ها و نهاد‌‌های مجری آموزش استانی امر آموزش به گروه‌های مختلف جامعه را سرلوحه کار خود قرار دهند و به این حوزه توجه ویژه ای داشته باشند تا شاهد کاهش روز افزون وقوع جرائم در استان باشیم.

وی خاطرنشان کرد: پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان با بهره گیری از امکانات روز و دانش فنی از تمامی ظرفیت های موجود در جهت دستگیری خاطیان و مجرمان فضای مجازی در کوتاه ترین زمان ممکن استفاده می کند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار