کشف ۲۰کیلوگرم ماهی غیر قابل مصرف از یک دستفروش - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 150526
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۹
رئیس دامپزشکی شهرستان قزوین خبر داد
شاخص : رئیس دامپزشکی شهرستان قزوین از کشف 20کیلوگرم ماهی غیر قابل مصرف از یک دستفروش خبر داد.

دکتر عیسی غیاث یزدی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت  شاخص نیوز؛ اظهار کرد: ماهی یکی از فرآورده های خام دامی مناسب و سرشار موادغذایی مورد نیاز بدن است که مصرف آن به صورت هفته ای توصیه می‌شود.

وی افزود: مصرف ماهی در صورتی که به صورت غیربهداشتی تهیه و مصرف شود نه تنها مفید نخواهد بود بلکه به واسطه فساد سریع، می‌تواند خطراتی برای انسان ایجاد کند.

این مسوول ادامه داد: از این رو اداره دامپزشکی شهرستان قزوین برای کنترل و صحت سلامت ماهی های موجود در سطح شهرستان همواره به صورت دوره ای بازرسی از واحدهای عرضه را در دستور کار خود دارد و در طی همین بازرسی ها کارشناسان اداره دامپزشکی شهرستان قزوین از یک دستفروش که در حال فروش ماهی در چرخ دستی بود مقدار ۲۰ کیلوگرم ماهی فاسد را شناسایی و معدوم کردند.

غیاث یزدی خاطر نشان کرد: شهروندان محترم در صورت تمایل به خرید ماهی فقط به مراکز مجاز فروش ماهی مراجعه و از خرید فرآورده های خام دامی از دستفروشان یا در حاشیه خیابان جدا خودداری کنند تا خطری سلامتی ایشان را تهدید نکند.

وی در پایان افزود: شهروندان در صورت مشاهده چنین افرادی که اقدام به فروش ماهی در شرایط نامناسب بهداشتی می‌کنند مراتب را به اداره دامپزشکی شهرستان خود اطلاع دهند تا در اسرع وقت نسبت به جمع آوری آن ها اقدام لازم صورت پذیرد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار