کشورهایی که مرگ بر آمریکا نگفتند چرا تحریم شدند؟! - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 73789
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۴ - ۶:۱۵
شاخص : روسيه، چين،‌ سوريه، كوبا و ساير كشورها كه مرگ آمريكا نگفتند چون در جهت منافع آمريكا حركت نكرده اند بدون دادن شعار مرگ بر آمريكا، آماج حملات و تحريم هاي آمريكا بوده اند و سال ها تحت فشار آمريكا و همپيمان هاي آن قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه شاخص ، جمله اوباما که می‌گوید “ایرانیان مردمان با فرهنگی هستند اما شعار مرگ بر آمریکا، اشتغال و رفاه برای آنان نمی‌شود” بیش از هرچیز ایجاد نوعی تبلیغات منفی و خوراک برای داخل ایران است تا ضمن دو قطبی کردن جامعه، فضای داخل ایران را به سمت  کنار نهادن شعار  مرگ بر آمریکا سوق دهد و وانمود کند که کنارگذاشتن این شعار باعث بهبود  اقتصاد و ایجاد رفاه  می شود!

کارشناسان معتقدند که  مخاطب واقعی این جمله اوباما، شرکت ها و تجار آمریکایی هستند که به خاطر تحریم های سیاسی، منافع اقتصادی خود را در برابر دیگر کشورها و رقبای چینی، روسیه و ترکیه و… از دست داده اند.

اوباما از این طریق می خواهد انتقاد شرکت های آمریکایی تحریم شده در روابط تجاری با ایران را تسکین دهد و باعث رضایت آنها شود.

واقعیت این است که کنارگذاشتن شعار مرگ بر آمریکا، تاثیری بر تحریم ها و ورابط تجاری با ایران ندارد و آمریکا از ابتدای انقلاب، تحریم های اقتصادی و فشار بر انقلاب  و نظام جمهوری اسلامی را در دستور کار قرار داده است.

شاهد مدعا، تحریم های آمریکا علیه روسیه، چین،‌ سوریه، کوبا و سایر کشورهاست که در جهت منافع آمریکا حرکت نکرده اند و بدون دادن شعار مرگ بر آمریکا، آماج حملات و تحریم های آمریکا بوده اند.

واکنش اوباما به شعار مرگ بر آمریکا ایرانیان

رئیس‌جمهوری آمریکا در هفتادمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل، تاریخ مردم ایران را «غرورآفرین» خواند اما از شعارهای مردم علیه کشورش نیز انتقاد کرد و گفت:«مرگ بر آمریکا (برای آنها) اشتغال ایجاد نمی‌کند و امنیت را هم ارتقاء نمی‌دهد.»

گفتنی است «باراک اوباما» درباره مسائل کشورهای مختلف، اعم از ایران، سوریه، روسیه و اوکراین اظهارنظر کرد.

منبع : بولتن نیوز

انتهای پیام/۱۴۰۴/د

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار