کلاهبرداری ۵۰۰ میلیونی یک مدیر خوابگاه دانشجویی در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 89418
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۴ - ۴:۲۶
دانشجویان معترض خبر دادند:
شاخص : جمعی از دانشجویان دختر: مدیر خوابگاه ما با دریافت حدود 500میلیون تومان از 110 دانشجو در قبال رهن و اجاره متواری شده است و اکنون مالک ساختمان دانشجویان را تحت فشار قرار داده تا ساختمان را تخلیه نمایند.

صبح امروز جمعی از دانشجویان دختر یکی از خوابگاه‌های قزوین به دلیل کلاهبرداری مسئول خوابگاه در مقابل فرمانداری و استانداری تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار دانشگاه شاخص نیوز و بر اساس گفته دانشجویان، خانم ژ.ف مدیر خوابگاه با دریافت حدود ۵۰۰میلیون تومان از ۱۱۰ دانشجو در قبال رهن و اجاره متواری شده است و اکنون مالک ساختمان دانشجویان را تحت فشار قرار داده تا ساختمان را تخلیه نمایند.

یکی از دانشجویان به نمایندگی از سایرین در گفتگو با خبرنگار شاخص اظهار داشت: ما به واسطه تبلیغ و مشاهده پوسترهای این خوابگاه در دانشگاه‌ها با این خانم آشنا شدیم و از سال ۹۳ تاکنون در این ساختمان سکونت داریم.

وی با اشاره به این‌که این خوابگاه خودگردان بوده است،  ادامه داد: مدیر این خوابگاه از هر دانشجو مبلغ ۳ تا ۵ میلیون به عنوان هزینه رهن دریافت کرده است و حالا که قرارداد ما تمام شده نمی توانیم پول خود را پس بگیریم.

این دانشجو با بیان اینکه به آن‌ها وعده پرداخت مطالباتشان در ۲۵مهرماه داده شده بود، افزود: در تاریخ مقرر مسئول خوابگاه مدعی شد در مقابل بدهی خود ما را به شعبه دیگری از این خوابگاه منتقل و اسکان می دهد و حتی در اجاره هم تخفیفی برای ما قائل می شود.

وی خاطرنشان کرد: زمانیکه به این شعبه آمدیم با فاجعه دیگری روبرو شدیم که عده ای از دانشجویان این خوابگاه بعد از اتمام تحصیلات درخواست مطالبات خود از مسئول خوابگاه را داشتند و جدالی بین آن‌ها پیش آمده بود که موجب شد تا موضوع را به مراجع قضایی اطلاع دهیم.

این دانشجو گفت: پس از مسائل پیش آمده در دهم آبان ماه سال جاری خانم ژ.ف متواری شد درحالیکه عده ای از دانشجویان چک و وثیقه در دست او داشتند، با پیگیری از خانواده مسئول خوابگاه، برادر وی پرداخت بدهی دانشجویان را تضمین کرد.

وی با بیان اینکه برادر ژ.ف به تعهداتش عمل نکرد اذعان داشت: صاحب ملک با حکم تخلیه دانشجویان را به ترک ملک تهدید کرده است، از طرفی ژ.ف مدعی شده بود پول پیش دانشجویان در اختیار صاحب ملک است و این در حالی است که صاحب ملک این گفته را کذب می داند.

این دانشجو گفت: با پیگیری های مجدد از طریق مراجع قانونی قرار شد صاحب ملک تا آخر دی ماه و اتمام امتحانات، به دانشجویان فرصت دهند تا شرایط تخلیه ملک فراهم شود.

وی خاطرنشان کرد: در زمان عقد قرارداد با خانم ژ.ف مبلغ هزینه به حساب خواهر وی واریز شده بود که بعد از پیگیری از وی پاسخ شنیدیم که بنده هیچ مسئولیتی ندارم، این درحالی است که او مسئول شعبه دیگر این خوابگاه است.

این دانشجو ابراز کرد: چرا مسئولین دانشگاه به کار ما رسیدگی نمیکنند؟ دانشگاه مرکز تبلیغاتی نیست، پس چرا باید به خوابگاهی که صلاحیت آن تایید نشده اجازه نصب تبلیغات در دانشگاه داده شود؟!

وی اظهار داشت: هیچ کدام از مسئولین در مقابل مشکل ما پاسخ‌گو نیستند، نه مراجع ذیربط و نه مسئولین دانشگاه، آنها به ما گفته اند اعتبار مجوز خوابگاه تمام شده است و هیچ تمدیدی صورت نگرفته است.

این دانشجو گفت: مسئولین دانشگاه به ما می‌گویند که مجوز خوابگاه تقلبی بوده درحالیکه از خود دانشگاه به ما سرویس دهی می‌شد!

برای مشاهده گزارش تصویری از این خبر اینجا کلیک کنید

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار