کلنگ‌زنی مرکز فرهنگی دفاع مقدس قزوین/ ۱۰جلد کتاب دفاع مقدس رونمایی می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 103225
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۴:۱۵
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خبر داد:
شاخص : مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: کلنگ‌زنی مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان قزوین (باغ موزه) در بوستان فدک و در جوار 8 شهید گمنام به مساحت 4 هکتار ویژه برنامه سوم خرداد است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سرهنگ پاسدار مهدی طاهرخانی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و دبیر ستاد بزرگداشت حماسه آزادسازی خرمشهر استان قزوین در نشست خبری که صبح امروز برگزار شد با اشاره به فرارسیدن سوم خرداد و ۳۴‌امین سالروز آزادسازی خرمشهر که روز ملی ایثار و پیروزی نام گرفته است اظهار کرد: چهارم خرداد هم به مناسبت آزادسازی دزفول روز مقاومت و پایداری عنوان شده‌است.

وی افزود:عملیات بیت‌المقدس سرنوشت‌سازترین عملیات و آغازگر عملیات‌های موفق دیگری در دفاع مقدس بود که فرماندهان بزرگ و شهدای ارزشمندی در آن نقش داشتند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بیان کرد: دشمن در این عملیات تلفات بسیاری از جمله ۱۹هزار اسیر و ۱۶هزار و پانصد کشته متحمل و غنائم و تجهیزات ارزشمندی نصیب رزمندگان اسلام شد.

طاهرخانی در ادامه توضیح داد: هر ساله در ایام سوم خرداد برنامه‌های متعددی در راستای انتقال ایثار و رشادت‌های مردم و رزمندگان در ۸ سال جنگ تحمیلی به نسل جدید با هدف حفظ و نگهداری ارزش‌های دفاع مقدس و خودباوری ملی و دینی در استان برگزار می‌شود.

این مسئول عنوان کرد: طی جلسه‌ای با مدیریت استاندار و معاونت سیاسی برای این ایام ۲۰۰برنامه توسط نیروهای مسلح، سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف در نظر گرفته شده است.

کلنگ‌زنی مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان قزوین

وی تشریح کرد: کلنگ‌زنی مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان قزوین (باغ موزه) در بوستان فدک و در جوار مزار ۸ شهید گمنام به مساحت ۴هکتار از برنامه‌های ویژه این ایام خواهد بود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ادامه داد: برای این پروژه در فاز اول ۵۰۰۰متر مربع طراحی صورت گرفته و ۱۴میلیارد تومان اعتبار اولیه برای شروع کار پروژه اختصاص یافته است.

طاهرخانی با بیان اینکه مراسم کلنگ‌زنی ساعت ۱۷:۳۰ بعدازظهر سوم خرداد انجام می‌شود یادآور شد: مسئولین استان از جمله استاندار، معاونت عمرانی، شهرداری ، سازمان نظام مهندسی و شورای شهر در اجرای این پروژه اهتمام ویژه‌ای داشته‌اند.

این مسئول در ادامه گفت: مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح به میزبانی فرماندهی قرارگاه لشگر ۱۶ زرهی قزوین از برنامه‌های این روز خواهد بود.

 ۱۰جلد کتاب با موضوع دفاع مقدس رونمایی می‌شود

وی افزود: مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس در روز سوم خرداد در سالن اجتماعات جهاد کشاورزی همراه با رونمایی ۱۰ جلد کتاب حوزه دفاع مقدس برگزار می‌شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس یادآور شد: ۳۰عنوان کتاب دفاع مقدس تا پایان سال تدوین، چاپ و رونمایی خواهد شد.

طاهرخانی خاطرنشان کرد: گلباران مزار شهدا، دیدار با خانواده‌های شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، انتشار بیانیه به مناسبت سالروز سوم خرداد، نواختن زنگ مقاومت در ساعت ۱۱ در مدارس استان، برگزاری راهپیمایی سازمان هلال احمر از دیگر برنامه‌های این هفته است.

این مسئول با اشاره به اینکه استان قزوین میزبان ۶۰شهید گمنام در ۲۵ نقطه است، گفت: یادمان شهدای گمنام استان در مناطق بوئین زهرا، آبگرم، آوج، اقبالیه و کوهین و بیدستان در هفته جاری کلنگ زنی خواهد شد.

نامگذاری سه میدان اصلی شهر به نام‌های شهدای مدافع حرم، شهدای گمنام و شهدای جهاد سازندگی

وی اضافه کرد: در جلسه هماهنگی برنامه‌های سوم خرداد سال جاری، طرح نامگذاری سه میدان اصلی شهر به نام‌های شهدای مدافع حرم، شهدای گمنام و شهدای جهاد سازندگی با مسئولین شهرداری مطرح شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به نشر ارزش‌های دفاع مقدس برای دانش آموزان و دانشجویان عنوان کرد: تدریس ۲ واحد درسی به صورت تئوری در دبیرستان‌ها و اعزام به اردوهای راهیان نور از برنامه‎های مخصوص دانش‌آموزان است.

طاهرخانی در پایان خاطرنشان کرد: دانشجویان استان ۲ واحد درسی با عنوان مبانی دفاع مقدس که توسط ۴۲ استاد با تجربه تدریس می‌گذرانند و همچنین در اردوهای راهیان نور شرکت می‌کنند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار