کلنگ بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی در استان قزوین بر زمین زده شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 162019
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۱
با حضور قائم مقام وزیر بهداشت؛
شاخص : آیین کلنگ زنی بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی «سجادیه» در ناحیه شهری مهرگان قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سلامت شاخص، صبح امروز آیین کلنگ زنی بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی «سجادیه» مهرگان در استان قزوین، با حضور دکتر ایرج حریرچی، قائم مقام وزیر بهداشت و جمعی از مقامات استان قزوین و شهرستان البرز و دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد.

در این برنامه، دکتر منوچهر مهرام، رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین از پیگیری های دکتر داود محمدی، نماینده مردم شهرستان های قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی و حجت الاسلام والمسلمین سید حسن موسوی مؤینی، امام جمعه محمدیه (زیباشهر) برای شروع ساخت این پروژه قدردانی کرد.

بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی «سجادیه» مهرگان، در کنار چهار تخصص اصلی، شامل: اطفال، داخلی، جراحی و زنان، بخش تخصصی و فوق تخصصی سوانح و سوختگی را هم دارد که با توجه به کمبود تخت در این بخش در استان، ساخت این بیمارستان ضروری است.

 پیش بینی تخت های ویژه سوختگی (BICU  )، بانک پوست برای پیوند پوست در بیماران سوختگی شدید، شرایط استریل اتاق تمیز برای محافظت از بیماران سوختگی شدید در ابتلا به عفونت ها از جمله ویزگی های مهم این بیمارستان است.

این بیمارستان دارای ۱۲۴ تخت فعال ICU  ، CCU  ،اطفال، قلب، زنان و زایمان، ارتوپدی، جراحی عمومی، سوختگی، BICU ، داخلی و چشم و تعداد ۳۳ تخت ستاره دار اورژانس، اتاق عمل، اتاق عمل سوختگی و LDR  است که در مجموع با ۱۵۷ تخت در خدمت مردم عزیز خواهد بود.

بیمارستان «سجادیه» مهرگان،  شهرهای مهرگان، محمدیه(زیباشهر)، روستاهای اطراف و مسافران بین راهی را تحت پوشش قرار می دهد و به بیماران سوختگی استان و استان های همجوار خدمات رسانی خواهد کرد.

ارایه خدمات در این بیمارستان بر اساس تعرفه دولتی است و شرکت بین المللی بیمارستان سازی و داروسازی سجادیه که مجری این پروژه است در طول خدمت، بر اساس تعرفه دولتی ارایه خدمت خواهد داشت.

 انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار