کمبود امکانات و ضعف معیشتی مانع عملکرد مطلوب معلمان می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 188411
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۶
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین:
شاخص : مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: امروز فرهنگیان به دلیل محدودیت‌هایی که دارند نمی‌توانند به درستی وظیفه خود که همان تربیت دانش آموزان پاک و دین‌دار است را انجام دهند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، خیراله رحمانی در مراسم آیین بزرگداشت هفته مقام معلم که پیش از ظهر امروز در مجموعه ورزشی الغدیر قزوین برگزار شد، با اشاره به حضور ۱۶ هزار فرهنگی در سطح استان اظهار کرد: قبل از انقلاب، آموزش و پرورش کشور برگرفته از تعلیم و تربیت غربی بود و ما برای تعلیم و تربیت دانش آموزان مبنای درستی نداشتیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه امروز سند تحول بنیادین نقشه راه فرهنگیان است، افزود: ما بر اساس سند تحول بنیادین، ماموریت داریم فضایی را ایجاد کنیم که دانش آموزان بعد از فراغت از تحصیل راهی حیات طیبه شوند.

وی بیان کرد: امروز ما با برگزاری بزرگداشت مقام معلم، این پیام را به مردم منتقل می‌کنیم که آینده بهتر ملزوم نگاه ویژه به آموزش و پرورش و معلم است.

این مسئول خاطرنشان کرد: اگر طالب آینده بهتر هستیم باید تلاش کنیم تا نسل آینده ساز را بر اساس سند تحول بنیادین به زندگی پاک و دیندار رهنمون کنیم.

با حال خوب معلمان، آینده کشور امیدوار کننده است

رحمانی تصریح کرد: امروز معلمان نباید دغدغه معیشت را داشته باشند چراکه موجب می‌شود آنگونه که باید نتوانند دانش آموزان دین‌دار و آینده ساز تربیت کنند.

وی اضافه کرد: امروز نباید فرهنگیان ما نگران امکانات سخت افزاری مدارس باشند چراکه این مشکلات می‌تواند مسیر آن‌ها را دچار تلاطم کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خاطرنشان کرد: آینده هر جامعه را می‌توان در سیمای امروز مدارس، آموزش و پرورش و معلمان مشاهده کرد.

وی ادامه داد: امروز اگر حال معلمان ما خوب باشد؛ می‌توانیم به آینده کشور امیدوار شویم.

کرامت و عزت نفس معلمان باید حفظ شود

این مسئول با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در دیدار با فرهنگیان به مناسب هفته معلم ابراز کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با فرهنگیان فرمودند امروز ما خیلی از افتخارات نظیر دانشمندان هسته‌ای و نخبگان را مدیون زحمات معلمان هستیم؛ معلمان عزت نفس و کرامت دارند.

رحمانی اظهار کرد: امروز اگر ما مراسم تکریم معلم را داریم برای این است که نشان دهیم دغدغه فرهنگیان، فرزندان جامعه هستند.

وی ادامه داد: اگر ما بتوانیم فضایی را ایجاد کنیم تا فرهنگیان دغدغه‌های سخت افزاری و امکانات را نداشته باشند؛ می‌توانیم شرایطی را ایجاد کنیم که دانش آموزان بتوانند راهی حیات طیبه شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان افزود: امروز فرهنگیان به دلیل محدودیت‌هایی که دارند نمی‌توانند به درستی وظیفه خود که همان تربیت دانش آموزان پاک و دین‌دار است را انجام دهند.

وی در پایان گفت: اگر امروز در سطح استان موفق شویم فضایی را برای فرهنگیان ایجاد کنیم بدون شک به واسطه آن‌ها می‌توانیم آینده خوبی را برای نسل آینده ایجاد کنیم.

انتهای پیام/ ۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

آخرین اخبار