کمبود یک هزار و ۸۴۰ تخت بیمارستان در قزوین/ اختصاص ۲۱ میلیارد ریال اعتبار در سفر اخیر وزیر بهداشت به استان - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 88372
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۱:۵۹
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین خبر داد:
شاخص : رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: قزوین یک هزار و ۷۰۴ تخت بیمارستانی دارد که با وجود بیمارستان جدید به ۱۸۰۰ تخت خواهد رسید ولی با این حال استان با کمبود یک هزار و ۸۴۰ تخت مواجه است.

منوچهر مهرام رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی شاخص، در خصوص سفر وزیر بهداشت به استان اظهار کرد: علی رغم اینکه قزوین در همجواری پایتخت قرار دارد اما از امکانات بهداشتی درمانی مطلوبی برخوردار نیست در این راستا باید اقداماتی برای بهبود ضعف امکانات در این حوزه صورت گیرد.

وی  با اشاره به بازدید وزیر بهداشت از مراکز بهداشتی درمانی شهید رجایی و بوعلی به عنوان بیمارستان‌های مشکل دار استان گفت:  کمبود تخت در بیمارستان به ویژه در قسمت آی‌سی‌یو و قدمت ساختمانمهم ترین نقاط ضعف این مراکز بود.

مهرام با اشاره به اینکه ۵۰ پایگاه فوریتی در برنامه پنجم  توسعه برای استان در نظر گرفته شده، خاطر نشان کرد: تاکنون  ۳۶ پایگاه در استان فعالیت می کنند که با توجه به حد برنامه ریزی شده و استاندارد با کمبود ۱۴ پایگاه فوریتی مواجه  هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه  ۱۴ بیمارستان دولتی و خصوصی در استان وجود دارد، اعلام کرد: اویل بهمن ماه بیمارستان  تاکستان و مرکز همودیالیز ۲۱ تخته خوابه الوند  افتتاح خواهند شد.

این مسئول اضافه کرد: استان قزوین یک هزار و ۷۰۴ تخت بیمارستانی دارد که با وجود بیمارستان جدید به ۱۸۰۰ تخت خواهد رسید ولی با این حال استان با کمبود یک هزار و ۸۴۰ تخت مواجه است.

مهرام ادامه داد: بیمارستان دولتی الوند که زمین آن توسط شهردار الوند و شورای شهر پایه ریزی شده بود طبق مذاکراتی به سازمان علوم پزشکی  واگذار شد که تفاهم نامه آن طی سفر وزیر بهداشت به امضا رسید.

وی دستاوردهای سفر وزیر بهداشت به قزوین را؛ مجهز شدن استان به ۵ دستگاه آمبولانس، اختصاص  ۲۱ میلیارد  برای  فوریت های پزشکی و تجهیزات در بیمارستان ها عنوان کرد.

این مسئول با اشاره به طرح انتقال بیمارستان بوعلی در صورت توافق با مسئولین شهرداری بیان کرد: با توجه به ترافیک شهری در صورت احداث ساختمان جدید، فضای مرکز آموزشی و درمانی بوعلی به مکان مورد نظر انتقالپیدا می کند.

مهرام همچنینبا اعلام اینکه اینکه هیچ مرگ و میری به علت بیماری آنفوانزا در استان رخ نداده استخاطرنشان کرد: با توجه به فقر امکانات در کنار لطف خداوند با این بیماری مبارزه کردیم و امیدواریم  نقاط دیگر ضعف درمانی را برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه الحاقی کردن مرکز آموزش و درمانی شهید رجایی از برنامه‌های پیش‌بینی شده در سال جاری است، گفت: تاسیس مرکز اختلالات خواب کودکان، بحث کاشت حلزون، پیوند اعضاء و مرکز ناباروری از اقدامات در دست اجرای دانشگاه علوم پزشکی است.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار