کمبود ۱۰۰ هزار تخت بیمارستانی در کشور/ هزینه‌های بالای بستری کمرشکن است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 162027
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۷
قائم مقام وزیر بهداشت عنوان کرد
شاخص : قائم مقام وزیر بهداشت گفت: برای اینکه استاندارد خدمت رسانی در عرصه بیمارستانی را به حد مطلوب و متوسط جهانی برسانیم به حدود 100 هزار تخت دیگر احتیاج داریم.

به گزارش خبرنگار سلامت شاخص، کلنگ ساخت بیمارستان ۱۶۰ تختحوابی تخصصی و فوق تخصصی سجادیه در ناحیه شهری مهرگان صبح امروز با حضور ایرج حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت و جمعی از مسوولان استان قزوین بر زمین زده شد.

قائم مقام وزیر بهداشت در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت شاخص، با بیان اینکه در کل کشور ۱۲۸ هزار تخت بیمارستانی داریم اظهار کرد: ضریب تعداد تخت به ازای هزار نفر جمعیت در کشور ۱/۵۹ است.

وی افزود: برای اینکه استاندارد خدمت رسانی در عرصه بیمارستانی را به حد مطلوب و متوسط جهانی برسانیم به حدود ۱۰۰ هزار تخت دیگر احتیاج داریم.

این مسوول در ادامه با اشاره به اینکه در بخش دولتی ۳۹ هزار و ۸۵۰ تخت در دست احداث است گفت: از خیرین و بخش خصوصی در خواست داریم که وارد عرصه بیمارستان سازی با تعرفه مورد استطاعت و تکافوی مردم شوند.

قائم مقام وزیر بهداشت عنوان کرد: در اسفند ماه سال گذشته ساخت ۱۰ هزار تخت را فراخوان دادیم که این میزان در مناطق متوسط، متوسط رو به پایین و شهرهای کوچک و بزرگ کشور مکان یابی شده است تا با تعرفه حد واسط بین خصوصی و دولتی به مردم خدمت رسانی انجام دهند.

وی تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که مردم را دچار هزینه‌های مشکل‌زا و یا فقرزا در کشور می‌کند هزینه‌های بالای بستری در بیمارستان است.

حریرچی در پایان گفت: امیدواریم به روزی برسیم که هیچ فردی به دلیل هزینه‌های بهداشتی و درمانی دچار هزینه‌های مشکل زا و فقرزا نشود.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار