کمبود ۲۴۰ معلم در مقطع ابتدایی مدارس ناحیه یک قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 65761
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۵
مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک قزوین تاکید کرد:
شاخص : مدارس ابتدایی ناحیه یک قزوین با کمبود 240 معلم روبرو است که برای حل آن از دبیران مقطع اول و دوم متوسطه استفاده می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شاخص، مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک قزوین صبح روز گذشته در جمع خبرنگاران گفت : مدارس ابتدایی ناحیه یک قزوین با کمبود ۲۴۰ معلم روبرو است؛ برای حل این مشکل از دبیران دوره اول و دوم متوسطه استفاده می شود.
شمس اله غلامی افزود : هم اکنون آموزش و پرورش ناحیه یک قزوین با ۶۷ هزار دانش آموز و چهار هزار و ۳۵۰ همکارفرهنگی و با ۳۱۲ آموزشگاه فعالیت می کند.
وی با بیان اینکه یکی از راه های برون رفت مشکلات اقتصادی هیئت امنایی شدن مدارس است گفت : بدین منظور آموزش و پرورش ناحیه یک در سال گذشته مجوز تبدیل ۲۱ مدرسه را به مدیریت هیئت امنایی صادر کرده است.
مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک قزوین با اشاره به پروژه های در دست اجرا گفت : تا پایان شهریور امسال ۱۲ پروژه افتتاح خواهد شد.
وی یکی از بزرگترین پروژه ها را ساخت مدرسه خایج فارس بیان کرد و گفت : این مدرسه با سالن اجتماعات ۴۰۰ نفری با اعتباری بالغ بر ۲۵۰ میلیون تومان در فلکه تعاون تاسیس شده است .
غلامی افزود: در بهسازی و فعالیت های عمرانی مدارس از جمله رنگ آمیزی، آسفالت و ایزوگام تا کنون ۵/۱۱ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است .
وی یادآورشد: هم اکنون ۱۵ مدرسه در روستاها ی قزوین وجود دارد که به دلیل خالی بودن سکنه برای فروش به اداره نوسازی واگذار شده است .
مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک قزوین با اشاره به رتبه های کنکور در این ناحیه گفت : درصد رتبه های خاص قزوین در کنکور ۲۰ درصد بهبود یافته است.
غلامی یادآور شد : در دوره متوسطه خواهران ۱۰۰ نفر نیروی مازاد داریم که از این نیروها در مقطع ابتدایی استفاده می شود .
وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه نوع تدریس در این دو مقطع متفاوت است برای دبیران کارگاه آموزشی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/۷۲۳۱/پ۲

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “کمبود ۲۴۰ معلم در مقطع ابتدایی مدارس ناحیه یک قزوین”

  1. اميران گفت:

    آقای مدیر کل خودتان را مسخره کرده اید یا مردم را ببو می پندارید . اگر معلم کم دارید چرا مرتب به همکاران خودتان بازنشستگی پیش از موعد عطا میکنید . از مال این ملت، حاتم بخشی میکنید .وزارت اموزش پرورش را کرده اید وزارت کارکنان اموزش پرورش .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار