کمرنگ شدن روحیه و نگاه انقلابی مدیران/ هنر انقلاب اسلامی جریان فکری و ادبی است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 99782
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۵ - ۹:۳۰
مسئول انجمن داستان بسیج هنرمندان:
شاخص : مسئول انجمن داستان بسیج هنرمندان با اشاره به اینکه هنر انقلاب اسلامی جریانات فکری و ادبی است، گفت: ضعف در هنر انقلابی امروز به دلیل تغییر نگرش مدیران است که روحیه و نگاه انقلابی در برخی از آن‌ها کمرنگ شده است.

رضا فضلی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگ و هنر شاخص، با بیان اینکه هنر انقلاب اسلامی بیشتر به جریانات فکری و ادبی گفته می‌شود، اظهار کرد: در مقطعی از زمان که مردم دچار مشکلی می‌شوند و این مشکل شاید سلب آزادی یا رنج کشیدن آن‌ها از ظلم باشد هنر برای بصیرت و آگاهی افزایی نقش موثری ایفا می‌کند.

مسئول انجمن داستان بسیج هنرمندان افزود: به تعبیر دیگر هنر انقلابی مکمل حرکت رهبران است تا مردم به خوبی بتوانند از عهده تغییرات بر آیند.

 این مسئول گفت: همان گونه که هنر در شکل گیری انقلاب پا به پای مردم و رهبران نقش ایفا کرده در نگهداری و ادامه راه هم قطعاً نقش موثری دارد که غفلت از آن به پایداری انقلاب آسیب می‌زند.

فضلی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی و اعتقادی بود، تصریح کرد: هنر انقلابی براساس آرمان‌هایی از سوی رهبران تعریف شده و در راستای شعار آزادی خواهی مردم حرکت می‌کند.

وی با بیان اینکه هنر انقلابی ایرن در حال طی کردن مسیر تکاملی است خاطرنشان کرد: این هنر در ابتدا سطحی و هیجانی بود اما رفته رفته با عمیق شدن انقلاب در لایه‌های مختلف مردمی با تجربه‌تر و سطح نگرش آن عمیق‌تر شد.

این نویسنده با اشاره به اینکه سطح نگرش برخی از مدیران به هنر تقلیل رفته است گفت: ضعف در هنر انقلابی امروز به دلیل تغییر نگرش مدیران است که روحیه و نگاه انقلابی در برخی از آن‌ها کم رنگ شده است.

مسئول انجمن داستان بسیج هنرمندان ابراز کرد: نسل جدید هنرمندان استعدادهای بی‌نظیری دارند اما با توجه به اینکه هنر انقلابی گذشته، امروز و حال را در نظر می‌گیرد سطح مطالعه باید افزایش یابد.

فضلی عنوان کرد: پرداختن به گذشته نباید با ماندن در گذشته اشتباه گرفته شود بلکه با شناخت باید کارهای جدیدی در زمینه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ارائه کنیم.

وی در انتها اضافه کرد: متاسفانه جایگاهی ویژه برای هنر انقلابی در شهر قزوین نیست و جریان سیاست زدگی در میان مسئولین موجب شده تا هنر و نگاه به آن مورد غفلت قرار گیرد.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار