کمیسیون اصل نود مجلس رسیدگی به زمین‌خواری هفت سنگان قزوین را در اولویت قرار دهد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 108852
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۷:۱۸
دبیر حزب موتلفه اسلامی قزوین:
شاخص : دبیر حزب موتلفه اسلامی قزوین با تاکید بر اینکه مسئولان باید مستند و شفاف با مردم سخن بگويند گفت: کمسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، زمین‌خواری هفت‌سنگان قزوین را در اولویت قرار دهد و بلافاصله مردم را در جریان قرار دهد.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، محمدحسین شفیعی‌ها دبیر حزب موتلفه اسلامی قزوین پیش از ظهر امروز در نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه در دفتر این حزب برگزار شد، با اشاره به هدف از برگزاری این جلسه اظهار کرد: حزب موتلفه اسلامی به عنوان فعال‌ترین حزب استان در حمایت از سخنان اخیر نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین در خصوص معضل زمین‌خواری وارد عرصه شده است.

وی افزود: توجه و تاکید نماینده ولی فقیه بر روی چنین موضوعاتی با ملاحظات لازم و تذکرات اولیه صورت گرفته است.

دبیر حزب موتلفه اسلامی تشریح کرد: ۹۸قطعه زمین در منطقه هفت سنگان که جزء اراضی کشاورزی استان محسوب می‌شود توسط افرادی خاص خریداری شده است.

شفیعی‌ها در ادامه افزود: فرایند واگذاری این زمین‌ها مبهم و به عده ای با شرایط خاص تعلق گرفته است؛ این سوال پیش می آید چرا این مزایده در روزنامه‌های کثیر الانتشار در اختیار مردم قرار نگرفته است؟!

آیا شورای شهر به عنوان یک نهاد نظارتی بر مجوزهای شهرداری مبنی بر ساخت و ساز در آن منطقه نظارت داشته است؟!

وی خاطرنشان کرد: با توجه به مطرح شدن معضل زمین‌خواری در منطقه هفت سنگان و نمایش آن درخبر ۲۰:۳۰ و بررسی آن در کمیسون اصل ۹۰، این موضوع به شورای عالی شهرسازی و معماری کشور ارجاع داده شد.

دبیر حزب موتلفه اسلامی اضافه کرد: در صورتجلسه ای که شورای عالی شهرسازی و معماری منتشر کرده به صراحت اعلام می‌شود واگذاری ۹۸قطعه زمین هفت سنگان وجاهت قانونی نداشته و اگر خسارتی صورت بگیرد، شهرداری قزوین ملزم به پرداخت آن است.

شفیعی‌ها اذعان کرد: آیا شورای شهر به عنوان یک نهاد نظارتی بر مجوزهای شهرداری مبنی بر ساخت و ساز در آن منطقه نظارت داشته است؟!

وی عنوان کرد: آنچه ابهام زا و سوال برانگیز است و مسوولین باید در برابر آن پاسخگو باشند این است که چرا آقایان بعد از اعلام رای شورای عالی شهرسازی دوباره در پشت پرده به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهند.

دبیر حزب موتلفه اسلامی بیان کرد: سوال از مقامات عالی استان این است که آیا تصمیم‌گیری برای ۹۸ قطعه زمین جز مسائل بحرانی استان بوده است؟! آیا مالکین فعلی این زمین‌ها جزو مستمندان کمیته امداد و بهزیستی بوده و سرپناهی نداشتند که مسئولین برای گرفتن مجوز عجله کردند ؟!

مسئولان، مستند و شفاف با مردم سخن بگویند

شفیعی‌ها مطرح کرد : از آقای داوود محمدی نماینده استان در مجلس و رییس اصل کمیسیون ۹۰ انتظار داریم ابهاماتی که راجع به واگذاری این زمین‌ها وجود دارد را بررسی و نتیجه را به اطلاع مردم برساند.

دبیر حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه شفافیت و صداقت مسئولان جلوی رانت اقتصادی را می‌گیرد تصریح کرد: اگر بخواهیم این معضلات اصلاح شود باید تمامی مدیران دستگاه‌های اجرایی کلیه فعالیت‌های سازمان مربوطه را بدون کم و کاست در اختیار مردم قرار دهند حتی اگر برخلاف مواضع شخصی شان باشد.

تجسم انقلاب و اسلام در شعار عدالت ورزی است

شفیعی‌ها با اشاره به گفتمان مقام معظم رهبری مبنی بر جهاد کبیر ابراز کرد: امروز دوران جهاد کبیر است و انقلابیون و مومنین باید با چنین رویکردی وارد عرصه شوند.

وی با اشاره به مسئله برجام بیان کرد: نقد بر برجام زمانی قابل قبول است که ما از اهداف اصلی انقلاب اسلامی عبور نکنیم.

دبیر حزب موتلفه اسلامی با اشاره به عدالت ورزی به عنوان شاخصه برجسته انقلاب اسلامی بیان کرد: همه آحاد جامعه از بدنه تا مسئولان و کارگزاران باید ارزش‌های نظام انقلاب اسلامی را قبول و در امورات خود اجرا نمایند.

شفیعی‌ها گفت: دین مبین اسلام، قدرت را به فرصتی برای خدمت به خلق می‌داند نه مال‌اندوزی و دست‌اندازی به بیت‌المال!

دبیر حزب موتلفه اسلامی مطرح کرد: نخبگان و مسئولین با هوشیاری و  هوشمندی  از خطوط انحرافی انقلاب اسلامی عبور نکنند.

مردم، اشرافی‌گری مسئولان را تحمل نمی‌کنند

شفیعی‌ها تشریح کرد: برخی مسوولین فیش های حقوقی خود را منتشر می‌‎کنند اما در واقعیت دریافتی های پنهانی وجود دارد که در فیش‌ها منتشر نمی‌شود و عموم مردم نیز مطلع هستند.

وی تصریح کرد: اگر مجموعه دریافتی به طور شفاف به اطلاع مردم برسد کار به درستی صورت گرفته و تنها راه برون رفت از اشاعه فساد اقتصادی و مالی شفافیت است.

دبیر حزب موتلفه اسلامی با اشاره به نقش خطیر رسانه ها در حمایت از مصالح نظام و منافع مردم خاطرنشان کرد: رسانه ها و جراید باید در اطلاع رسانی بی حب و بغض عمل کرده و واقعیت ها را به مردم نشان دهند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار