کمک ۲ میلیارد تومانی حامیان به ایتام قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 173060
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۱:۴۲
طی سه ماهه نخست سال جاری صورت گرفت
شاخص : طی سه ماهه نخست سال جاری حامیان طرح اکرام ایتام نزدیک به 2 میلیارد تومان به ایتام تحت حمایت خود کمک کردند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، مجید مؤمنی مدیرکل کمیته امداد استان قزوینر مراسم تجلیل از یکی از حامیان طرح اکرام ایتام با تقدیر از حامیان اظهار  کرد: حمایت از ایتام همواره مورد توجه مردم بوده از این رو امروز ۱۷ هزار و ۶۹۷ حامی در قالب طرح اکرام ایتام با این نهاد همکاری دارند.

وی ادامه داد: طی سه ماهه نخست سال جاری حامیان طرح اکرام ایتام نزدیک به دو میلیارد تومان به ایتام تحت حمایت خود کمک کردند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین با اشاره به رشد کمک‌های مردمی عنوان کرد: متوسط سرانه دریافتی هر یتیم از محل کمک حامیان ۳۵۸ هزار تومان و متوسط کمک حامیان به هر یتیم ۴۴ هزار تومان است.

وی اعلام کرد: از مجموع هزار و ۶۹۷ یتیم تحت حمایت استان هزار و ۱۱۱ نفر در مناطق شهری و مابقی در مناطق روستایی زندگی می‌کنند همچنین ۲۵ یتیم فاقد پدر و مادر و ۲۶ یتیم بیمار صعب العلاج هستند.

مؤمنی گفت: بیشترین یتیم در قزوین با جمعیت ۶۶۵ یتیم و کمترین تعداد ایتام مربوط به منطقه دشتابی ۳۰ نفر است.

وی با اشاره به خدمات مختلف کمیته امداد امام (ره) توضیح داد: این نهاد در واقع حلقه اتصال اغنیاء و فقراست تا نیازهای مددجویان را احصاء کرده و متناسب با توان و اعلام آمادگی خیران این مشکلات را برطرف کند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین با اشاره به تقدیر از خانم پاک منش به عنوان یکی از خیران برتر استان افزود: این قدردانی تنها به اندازه توان ماست ولی قطع یقین اجر و پاداش واقعی خدمت به نیازمندان در درگاه الهی محفوظ و نصیب همه خدمتگذران به نیازمندان خواهد شد.

وی با اشاره به رشد ۱۵۶ درصدی مشارکت مردم در جشن عاطفه‌ها گفت: امروز مفتخریم که توزیع بسته تحصیلی دانش اموزان نیازمند را آغاز کرده‌ایم تا دانش آموزان تحت حمایت بدون دغدغه کمبود اقلام تحصیلی آماده حضور در عرصه علم و تحصیل شوند.

مؤمنی یاعلام کرد: مرحله بعدی جشن عاطفه‌ها ۱۱ مهر ماه در مدارس استان برگزار خواهد شد که در این مرحله نیز کمک‌های دانش آموزان را جمع آوری کرده و توسط مدیریت مدرسه در میان دانش آموزان همان مدرسه توزیع می‌شود و در مدارس برخوردار، این کمک‌ها به مدارس کم برخوردارتر هدایت می‌شود.

وی یادآورشد: مردم نوع دوست استان می‌توانند با شماره گیری # ۰۲۸*۸۸۷۷* نسبت به ادای فریضه نذر و قربانی به مناسبت‌های مختلف و اهدای سایر کمک‌های خود اقدام کنند.


انتهای پیام/۱۰۰۳/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار