کم‌کاری مدیران دستگاه‌های اجرایی علت رواج تکدی‌گری/ فعالیت ۵۰ متکدی در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 89882
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۰
معاون سياسي و امنيتي استاندار اعلام كرد
شاخص : معاون سياسي و امنيتي استاندار قزوين در جلسه ستاد ساماندهي متكديان از فعاليت 50 متكدي در قزوين خبر داد و گفت: موضوع تكدي گري زيبنده شهر نيست و كم‌كاري مديران دستگاه‌ها علت رواج اين پديده است.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، ایوب رحیمی در جلسه ستاد ساماندهی متکدیان با اشاره به تاثیر تبلیغات و فرهنگ سازی در عدم کمک به متکدیان خیابانی، اظهار کرد: موضوع تکدی گری زیبنده شهر نیست و کم‌کاری مدیران دستگاه‌ها علت رواج این پدیده است به طوری که با ترویج و فرهنگ‌سازی درخصوص راه صحیح کمک به فقرا میزان آن کاهش پیدا می‌کند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین تصریح کرد: بعضی از تکدی گران به‌صورت سازمان‌یافته فعالیت می‌کنند و برخی دیگر نیز از طریق تکدی‌گری سوءاستفاده می‌کنند که جرم تلقی می‌شود.

این مسئول از فعالیت ۵۰ متکدی در شهر قزوین خبر داد و گفت: با توجه به اهمیت برگزاری اجلاس نماز در قزوین مسئولان باید تا آن زمان شهر را از متکدیان پاکسازی کنند.

رحیمی ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی قزوین با همکاری مشترک ظرف یک هفته آینده می‌توانند متکدیان را جمع‌آوری و با جدیت اقدام کنند.

وی بیان کرد: در جمع‌آوری متکدیان باید محدودیت‌ها را مدنظر قرار دهیم و یک اکیپ متشکل از نماینده دستگاه‌های مربوط به‌ صورت شناسنامه‌دار اقدام کنند.

این مسئول در انتها یادآور شد: اگر شهروندان به جای کمک به این‌گونه اشخاص کمک‌های خود را به نهادهای خیریه و حمایتی معتبر در سطح شهر ارائه دهند قطعاً به دست نیازمندان واقعی خواهد رسید.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار