کنایه رئیس‌جمهور به بی‌حوصلگی نمایندگان مجلس - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 143912
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۰
حاشیه نشست بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت؛
شاخص : سخنرانی رئیس جمهور روحانی در مجلس برای دفاع از گزینه‌های پیشنهادی کابینه دوازدهم

به گزارش گروه سیاسی شاخص، نوبت صبح جلسه علنی امروز سه شنبه ۲۴ مرداد که به معرفی وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم از سوی حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور اختصاص داشت، شاهد دو حاشیه مرتبط به هم بود.

بنابر این گزارش، رفت‌وآمد میان صندلی‌ها و رایزنی از سوی نمایندگان مجلس با یکدیگر درباره گزینه‌های پیشنهادی برای وزارتخانه‌ها در هنگام سخنرانی رئیس‌جمهور موجب شد تا علی لاریجانی رئیس مجلس به وکلای ملت تذکر داده و از آنان بخواهد که سکوت را رعایت کنند.

در ادامه و پس از دقایقی، وقتی رئیس مجلس به روحانی یادآوری کرد که طبق آیین‌نامه داخلی مجلس، دو ساعت و نیم برای معرفی وزرای پیشنهادی و دفاع از آنان فرصت دارد و می‌تواند در دو بخش از این فرصت استفاده کند، رئیس‌جمهور با مکثی توأم با نگاه طنزآلود به نمایندگان که رایزنی‌ها و رفت‌وآمدهایشان ادامه داشت، گفت: من دوست دارم از همه فرصت خود استفاده کنم، اما «مستمع، صاحب سخن را بر سر کار آورد».

رئیس دولت دوازدهم با مطایبه و لبخند خطاب به نمایندگان مجلس خاطرنشان کرد که خود ۲۰ سال بر صندلی نمایندگی و در جای امروز آنان نشسته‌ است که موجبات خنده حضار جلسه علنی را فراهم آورد.

البته مجلس با این کنایه حسن روحانی نیز کاملاً ساکت نشد و کار به جایی رسید که چند دقیقه بعد وی با صراحت بیشتر خطاب به آنان گفت: قبلاً زمانی که زمان معرفی وزرا فرا می‌رسید نمایندگان سکوت می‌کردند اما الان همهمه است؛ درست است که شاید که شما نمایندگان رفته باشید و درباره وزرا مطالعه کرده باشید و حرف‌های من تکراری باشد اما طبق قانون من وظیفه دارم وزیران را معرفی کنم.

انتهای پیام/

منبع: فارس

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار