کنگره شهدای قزوین آینه تمام نمای اتحاد مسئولان بود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 178649
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۲:۴۱
فرمانده سپاه صاحب‌الامر استان:
شاخص : فرمانده سپاه صاحب‌الامر استان قزوین گفت: شاهد بودیم که این کار بزرگ با مشارکت جمعی همه دستگاه‌ها انجام شد و این همدلی و همکاری بی نظیر بود

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر شاخص، سردار محمد شاهرخی ظهر امروز در مراسم تجلیل از دست‌اندرکاران برگزاری کنگره سه هزار شهید استان قزوین که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: خدا را سپاسگزاریم که توفیق داد تا در این کار خیر و معنوی نقش داشته باشیم و آن را به انجام برسانیم.

وی افزود: خوشحالیم که توانستیم خدمتگذار و احیاگر نام فرزندان این سرزمین باشیم که گران‌بهاترین سرمایه خود یعنی جانشان را تقدیم کردند تا استقلال و امنیت کشور حفظ شود.

فرمانده سپاه استان قزوین ابراز کرد: این کار مبارک و اثرگذار در استان اجرا شد و مورد رضایت اکثر علاقه‌مندان قرار گرفت و مهمترین انتظار ما از این برنامه هم اثرگذاری در جامعه بود.

شاهرخی گفت: در مسیری که قدم برمی‌داریم نیازمند راهنما هستیم و اینجاست که می‌فهمیمشهدا مانند ستارگانی هستند که همه ما را برای قرارگیری در مسیری درست راهنمایی می‌کنند.

وی یادآور شد: اثرگذاری کنگره شهدا و اینکه همه اقشار با آن ارتباط برقرار کردند به خاطر این بود که خداوند در آن برکت قرار داد.

فرمانده سپاه استان قزوین افزود: شاهد بودیم که این کار بزرگ با مشارکت جمعی همه دستگاه‌ها انجام شد و این همدلی و همکاری بی نظیر بود؛ به واسطه این برنامه همه خانواده شهید در یک روز و در یک جا جمع شدند و ما توفیق خدمت به آن‌ها را پیدا کردیم.

شاهرخی اضافه کرد: ما بیش از ۱۰۰ خانواده شهید داشتیم که با ویلچیر جابه‌جا می‎شدند و اصرار هم داشتند تا در کنگره شرکت کنند و این معنویت حاکم در برنامه ناشی از خلوص نیت دست‌اندرکاران بود.

وی افزود: در برگزاری کنگره شهدا از اختلاف و تشدد خبری نبود و نشان دادیم که می‌شود اختلافات را کنار گذاشت و اشتراکات را تقویت کرد.

فرمانده سپاه استان قزوین تصریح کرد: کارگزاران جمهوری اسلامی ایران اشتراکات زیادی دارند که با تقویت آن می‌توان کارهای بزرگی انجام داد.

شاهرخی بیان کرد: مهمترین ویژگی کنگره شهدای قزوین این بود که به طور جمعی و با همدلی همه دستگاه‌ها به انجام رسید که امیدوارم خداوند کمک کند در این مسیر حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه دبیرخانه کنگره همچنان فعال است، افزود: اجلاسیه‌ها به معنای شروع کار بزرگ و عظیم است  که امیدواریم آثار ماندگاری تولید شود و مورد رضایت مخاطبان قرار گیرد.

۷۱عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس برای استان قزوین مشخص شده است

کبیری دبیر کمیته تدوین و پژوهش ستاد کنگره شهدای استان قزوین در ادامه این جلسه اظهار کرد: از سال ۹۲ ستاد کنگره کار جمع‌آوری را در زمینه دفاع مقدس آغاز کرد و ۷۱عنوان کتاب را در این زمینه مشخص کردیم.

وی افزود: این کتاب‌ها فقط عنوان‌گذاری شده و هنوز مطالب و محتوای آن‌ها تهیه نشده است که در اختیار مخاطبان قرار گیرد.

کبیری بیان کرد: اقدامات استان قزوین در مباحث نظامی، فرهنگی و نقش همه اقشار در دفاع مقدس را مشخص کردیم اما نگارش کتاب‌ها نیاز به اهتمام بیشتر در این عرصه دارد.

دبیر کمیته تدوین و پژوهش ستاد کنگره شهدای استان قزوین یادآور شد: بنا داریم فراخوان‌هایی را منتشر کنیم و در دی ماه همه دست‌اندرکاران تامین امنیت در غرب کشور که شامل استان قزوین هم می‌شود همه مجتمع خواهند شد تا خاطرات شفاهی خود را بیان کنند.

وی تصریح کرد: متاسفانه اسناد و خاطرات رزمندگان دروان دفاع مقدس در معرض فراموشی قرار دارد و انتظار داریم هنرمندان و علاقه‌مندان از این فرصت استثنائی برای ثبت و نگارش خاطرات اهتمام بیشتری داشته باشند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار