کنگره شهیده رقیه رضایی اسفندماه سال جاری در قزوین برگزار می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 119062
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۸:۲۵
مدیرکل حفظ و نشر آثار دفاع مقدس استان قزوین:
شاخص : مدیرکل حفظ و نشر آثار گفت: در سال جاری چهار کتاب در حوزه دفاع مقدس نگاشته شده که در فواصل کوتاه رونمایی خواهند شد؛ در اسفند ماه سال جاری کنگره‌ شهیده رقیه رضایی در قزوین برگزار می‌شود.

به گزارش خبر نگار اجتماعی شاخص، سرهنگ مهدی طاهرخانی مدیرکل بنیاد حفظ و نشرآثار دفاع مقدس روز گذشته در مراسم رونمایی از کتاب “نوعروس” که در فرهنگسرای بانو سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: در اینجا گرد هم آمده‌ایم تا ضمن گرامیداشت حصر سوسنگرد که در آبان ماه سال ۵۹ صورت گرفت به رونمایی از کتاب نوعروس بپردازیم.

وی افزود: رزمندگان استان ما هم در عملیات حصر سوسنگرد حضور داشتند؛ تعدادی از آن‌ها به فیض شهادت نایل شده و عده‌ای هم‌اکنون در جمع ما هستند.

طاهرخانی در ادامه با بیان اینکه رقیه رضایی شهید شاخص امسال است و از نیروهای فرهنگی انقلاب بود ،افزود: این شهیده در حوزه علمیه تحصیل کرده و به عنوان معلم جهت ارتقا فرهنگ و دانش به خصوص در شهرهای محروم تلاش‌های فراوانی را داشته‌اند.

مدیرکل بنیاد حفظ و نشر آثار با اشاره به این موضوع که رقیه رضایی در اسفند ماه سال ۱۳۶۶ در سفر حج توسط رژیم ملعون سعودی به شهادت رسید گفت: در اسفند ماه سال جاری نیز کنگره‌ای با موضوع همین شهیده برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: کتاب نوعروس به نویسندگی خانم‌ها موسوی و تهان و با همکاری شهرداری، شورای شهر و بنیاد حفظ اثار استان قزوین آماده شده است.

طاهرخانی در پایان یادآور شد: در سال جاری چهار کتاب در حوزه دفاع مقدس نگاشته شده و تصمیم بر آن است که در فواصل چند ماهه از آن ها رونمایی شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار