کوتاه آمدن دولت در برابر آمریکا زمینه نفوذ را فراهم می‌کند
کد خبر: 108680
تاریخ انتشار: ۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۵:۵۹
کارشناس تاریخ اسلام:
شاخص : کارشناس تاریخ اسلام با اشاره به اینکه با کوتاه آمدن دولت زمینه نفوذ فراهم می‌شود، گفت: برخی اساتید خود باخته  که آمریکا را قدرت مطلق می‌دانند، موجب گسترش این طیف از افکار در نظام آموزشی شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، محمد حسین رجبی دوانی کارشناس تاریخ اسلام در همایش عبرت‌هایی از تاریخ معاصر که در سالن آمفی تئاتر دانشگاه بین المللی امام خمینی( ره) برگزار شد، اظهار کرد: مسئله نفوذ در دوران جنگ دفاع مقدس که رودر رو با دشمن می‌جنگیدیم مطرح نبود بلکه پس از جنگ سخت، جنگ نرم و نفوذ به میان آمد.

وی با بیان اینکه هدف دشمن از نفوذ براندازی نظام حاکمیتی است، اذعان داشت: دشمنان با برتری نظامی ازطریق جنگ سخت و در غیر این صورت با استفاده از نفوذ سعی در متزلزل کردن پایه‌های حاکمیتی در عرصه‌های سیاسی و نظامی ایران را دارد.

کارشناس تاریخ اسلام افزود: بدخواهان نظام با نیت حذف حاکمیت و آرمان‌های اصیل اسلامی می‌خواهند خواسته‌های خود را به سایرین دیکته کنند.

رجبی دوانی با اشاره به برخی جریانات داخلی گفت: عده‌ای وقتی می‌بینند منافع‌شان به خطر افتاده دست به تفرقه انگیزی بین مردم می‌زنند که در تاریخ اسلام نیز چنین افرادی به وفور به چشم می‌خورند.

وی افزود: امروز می‌بینیم افرادی که درگذشته از یاران امام خمینی(ره) بودند، به نام امام(ره) و حفظ اسلام در مقابل مقام معظم رهبری موضع گرفته و به دنبال منفعت طلبی هستند.

کارشناس تاریخ اسلام با تاکید براینکه برجام هیچ دستاوردی نداشته عنوان کرد: آمریکا زمانی که نتوانست در جنگ سخت بر علیه ایران پیروز شود به مذاکره تن داد که متاسفانه با اعتماد به دشمن، انتظار بردی همچون صلح حدیبیه را برآورده نکرد.

رجبی دوانی با اشاره به اینکه با کوتاه آمدن دولت در مقابل دشمن زمینه نفوذ فراهم را کرده‌است، ابراز کرد: آمریکا در پسا برجام به دنبال جای پایی برای خود است تا با به کارگیری برخی اساتید خود باخته که آمریکا را قدرت مطلق می‌دانند موجب گسترش این طیف از افکار در نظام آموزشی شود.

وی با بیان اینکه در صدر اسلام نیز جنگ‌های بسیاری به پیامبر(ص) تحمیل شد، تصریح کرد: جنگ خندق ائتلافی از استکبار و صهیونیست زمانه بود که مقام معظم رهبری موقعیت امروز کشور را با آن مشابه دانسته چرا که دشمنان با ایجاد ایران هراسی نه تنها غرب بلکه آل سعود به ظاهر مسلمان و خود باخته را نیز با خود همراه کرده است.

کارشناس تاریخ اسلام با اشاره به اینکه تدابیر هوشمندانه پیامبر اکرم(ص) باعث خنثی شدن بسیاری از فتنه‌ها شد، گفت: در صلح حدیبیه نرمش قهرمانانه پیامبر در مقابل قریش موجب شد تا پیروزی اسلام، شکست دشمنان و آزاد سازی مکه از دست مشرکان را در پی داشته باشد.

رجبی دوانی با بیان اینکه در مسئله نفوذ جریان شناسی، زمینه سازان نفوذ و پیامدها حائز اهمیت‌اند، عنوان کرد: پیامبر پس از صلح، با علم بر اینکه ایمان افرادی مانند ابوسفیان و سران عرب واقعی نیست، آنان را پذیرفت اما از فعالیت‌های سیاسی و بر مسند نشستن آنان ممانعت کردند.

وی در ادامه بیان کرد: پس از انقلاب اسلامی امام راحل نیز بنا بر مصلحت از سابقه سیاه برخی افراد گذشت کردند اما به آن‌ها پست و مقامی ندادند.

کارشناس تاریخ اسلام با اشاره به اینکه پس از رحلت پیامبر (ص) خلیفه دوم راه نفوذ را بر بنی امیه و یهودیان باز کرد، یادآور شد: هدف بنی امیه نابودی اسلام بود که با ایجاد جریاناتی موجب هزینه‌های سنگینی همچون صلح امام حسن(ع) و وقوع واقعه کربلا شد.

رجبی دوانی در پایان  ابراز کرد: یهودیان نیز با فعالیت در عرصه فرهنگی و جعل احادیث در صدد ضربه به اسلام برآمدند.

انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار