ایجاد ۲۲هزار اشتغال در سال گذشته/ کوچکترین اعتراض کارگری در استان نداشتیم - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 142283
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۲
استاندار قزوین مدعی شد؛
شاخص : استاندار قزوین اذعان داشت: در ایام انتخابات با کمترین مسئله کارگری رو به رو بودیم و کوچک ترین اعتراض کارگری نداشتیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، فریدون همتی استاندار قزوین صبح امروز در شورای اداری استان که با حضور وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در سالن اجتماعات شهید امامی استانداری برگزار شد اظهار کرد: استان قزوبن ظرفیت‌های قابل توجهی در صنعت، گردشگری، کشاورزی و نیروی انسانی توانمند برای کار دارد.

وی افزود: با وجود مشکلات اقتصادی دولت، رشد شاخص‌های اقتصادی در استان مثبت بوده و بیانگر برنامه ریزی‌های مناسب در این حوزه است.

این مسوول ابراز کرد: در سال گذشته بعد از برجام، با اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و همراهی مسوولان با یکدیگر در استان نتایح خوبی را به دست آوردیم.

استاندار قزوین اضافه کرد: در سال گذشته با واگذاری بسته حمایتی دولت به ارزش یکهزار و ۳۴۰ میلیون تومان به یکهزار و ۲۲۸ مورد از واحدهای گردشگری و صنعتی مشکل‌دار ، از تعطیلی آن‌ها جلوگیری کردیم و ثبات شغلی و افزایش تولید را شاهد بودیم.

همتی اذعان داشت: در سال گذشته توانستیم به ۲۲ هزار شغل دست پیدا کنیم و ۱۴ هزار نفر بیمه تامین اجتماعی دریافت کردند.

وی عنوان کرد: بعد از برجام سرمایه‌گذاری خارجی در استان به ۴۰۱ میلیون دلار رسیده و صادرات هم از ۳۵۰ میلیون دلار به ۶۷۵ میلیون دلار ارتقاء پیدا کرده است.

استاندار قزوین بیان کرد: ظرف دو سال گذشته بیکاری در استان از ۱۲/۶ به ۱۰/۹ رسیده است و برای سال جاری نیز یک میلیارد دلار صادرات و تولید ۲۰ هزار شغل را هدف گذاری کرده‌ایم.

همتی تشریح کرد: در حال حاضر ۵۰۰ واحد نیمه کاره بالای ۴۰ درصد پیشرفت در استان داریم که تکمیل آن‌ها برای سال جاری برنامه ریزی شده است.

این مسوول بیان کرد: در بخش کشاورزی با توجه به اینکه بحران آب داریم و با برداشت بی رویه روبه رو هستیم، ۲۰ هزار هکتار آبیاری نوین به سیستم آبیاری  اضافه خواهد شد.

استاند قزوین اذعان داشت: در ایام انتخابات با کمترین مسئله کارگری رو به رو بودیم و کوچک ترین اعتراض کارگری را هم شاهد نبودیم.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار