کیفیت آب شرب شهر آبیک مطلوب و در حد استاندارد است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 104782
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۰
مدیر امور آبفای آبیک:
شاخص : مدیر امور آبفای شهرستان آبیک گفت: با اقدامات صورت گرفته ، کیفیت آب شرب شهر آبیک در حد مطلوب و استاندارد قرار دارد.

به گزارش شاخص‌نیوز، مهندس حمیدرضا کیخا، مدیر امور آبفای آبیک گفت: آب شرب آبیک از ۱۶ حلقه چاه و با مجموع آبدهی ۲۵۰ لیتر در ثانیه برای جمعیت ۶۵ هزار نفر از ساکنان شهر آبیک تامین می شود.

وی در خصوص کیفیت آب آبیک هم گفت: در حال حاضر نمونه برداری به صورت روزانه توسط دفتر کیفیت و بهداشت آب شرکت و نیز توسط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان، از شبکه آب شرب این شهر صورت می گیرد و هیچگونه آلودگی میکروبی، شیمیایی و مواد مضر در آب وجود نداشته است و مناسب برای مصرف شرب می باشد.

مهندس کیخا افزود: با صرف هزینه ای بالغ بر ۶۰۰ میلیون تومان دو حلقه چاه شمارهای ۱۴ و ۱۶ در منطقه قشلاق تملک، حفر و تجهیز و با اجرای ۳۰۰۰ متر خط انتقال با هزینه ۸۵۰ میلیون تومان وارد مدار آبرسانی شهر آبیک گردید که همین موضوع با تایید اداره شبکه بهداشت و درمان این شهر، کیفیت آب تا بیش از ۷۰ درصد بهبود یافته است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: با افزوده شدن این دو حلقه چاه، پنج چاه قدیمی که به دلیل کاهش شدید سطح ایستابی و به دلیل خشکسالی های چند سال اخیر و افت حجم آب سفره های زیرزمینی دچار مشکل لب شوری شده بودند، ازرده خارج شد.

وی در خصوص سایر اقدامات صورت گرفته جهت بهبود کیفیت آب شرب آبیک گفت: عملیات شست و شو ، لایروبی و گندزدایی و سوپر کلراسیون مخزن جنوب شهر در راستای بهبود کیفیت آب در سال گذشته صورت گرفت.

مدیر امور آبفای آبیک افزود: همچنین ۵۰۰ فقره انشعاب قدیمی نیز در این مدت اصلاح شد. وی راه اندازی چاه شماره ۱۵ جاده قشلاق تا پیش از فصل تابستان سالجاری را از دیگر برنامه های در دست اقدام برای افزودن ظرفیت تولید آب آبیک و نیز ارتقاء کیفیت آب شرب عنوان کرد.

منبع: روابط عمومی آبفا استان قزوین

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار