کی اف سی از عامل افتتاح غیرقانونی شعبه خود در ایران شکایت می‌کند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 78988
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۰
شاخص : مسئولان رستوران‌های زنجیره‌ای "کی اف سی" آمریکا قصد دارند از عامل افتتاح شعبه‌ای جعلی در ایران شکایت کنند.

به گزارش پایگاه شاخص،  به نقل از  العربیه؛ به دنبال انتشار خبر لغو پروانه و پلمپ شعبه‌ای از رستوران‌های فست فود “کی اف سی” در ایران، مسئولان شعبه مرکزی این رستوران آمریکایی هرگونه ارتباط با شعبه داخل ایران را نفی و اعلام کردند این یک شعبه تقلبی و غیرقانونی از کی اف سی بوده است و هیچ ارتباطی با برند اصلی در آمریکا ندارد. سخنگوی کی اف سی آمریکا اعلام کرد: ما از شنیدن خبر افتتاح شعبه کی اف سی در تهران شوکه شدیم. این شعبه کاملا غیرقانونی و خودسرانه افتتاح شده است و دارای حق نمایندگی از شعبه مرکزی کی اف سی نیست.

سخنگوی کی اف سی در ادامه افزود: با مقامات ایرانی در ارتباط هستیم تا شکایتی قانونی علیه عامل بازگشایی این شعبه تقلبی تهیه کنیم. کی اف سی علیه هر شخص یا شرکتی که بدون در اختیار داشتن حق امتیاز، مبادرت به افتتاح شعبه‌ای با نام تجاری “کی اف سی” کند، شکایت قانونی تنظیم خواهد کرد.

نیروهای پلیس ایران روز گذشته اقدام به پلمپ شعبه “کی اف سی حلال” در غرب تهران کردند. مدیر این رستوران در دفاع از خود توضیح داد: “کی اف سی حلال” یک رستوران مستقل از کی اف سی آمریکا است و هرگز ادعا نکردیم زیر شاخه نمونه آمریکایی آن هستیم.

ایران به دلیل اعمال تحریم‌های اقتصادی از سوی آمریکا، اجازه فعالیت نام‌های تجاری آمریکایی را در این کشور نمی‌دهد. با وجود امضای توافق هسته‌ای و تصویب طرح جامع اقدام مشترک -برجام – هنوز هیچ‌کدام از تحریم‌های اقتصادی علیه ایران لغو نشده است.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار