کی روش، پرچمدار مربیان آسیایی حاضر در جام جهانی ۲۰۱۸ - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 161631
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۴
شاخص : سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان، پرچمدار مربیان آسیایی حاضر در جام جهانی 2018 روسیه است.

به گزارش شاخص نیوز؛ ساعتی پیش، فدراسیون فوتبال ژاپن اعلام کرد که “وحید هلیل هودزیچ” از هدایت تیم ملی ژاپن برکنار و “آکی را نیشینو” سرمربی سابق تیم “گامبا اوزاکا” از سوی اتحادیه فوتبال این کشور به عنوان سرمربی جدید سامورایی ها انتخاب شد.

این مربی ۶۳ ساله اکنون مدیرفنی اتحادیه فوتبال ژاپن نیز است و قراردادش تا پایان جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه اعتبار دارد اما بهتر است بدانید از آپریل ۲۰۱۷  ( ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ ) تا آپریل ۲۰۱۸ ( ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ) تمام تیم های آسیایی حاضر در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه ( کره جنوبی – ژاپن – عربستان و استرالیا )، سرمربی شان را تغییر دادند و تنها کارلوس کی روش، کماکان هدایت تیم ملی ایران را برعهده دارد.

 

کی روش، پرچمدار مربیان آسیایی حاضر در جام جهانی

کره جنوبی:

تیم ملی کره جنوبی که با هدایت شین تائه یانگ به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه صعود کرد، کارش در این مسابقات را با اولی اشتیلیکه آغاز کرد اما پس از مدتی، مسئولان فوتبال کره، این مربی آلمانی را اخراج و تائه یانگ را جایگزین او کردند و توانستند با این مربی به بزرگترین آوردگاه جهانی فوتبال  صعود کنند.

کی روش، پرچمدار مربیان آسیایی حاضر در جام جهانی

کره در جام جهانی ۲۰۱۸ با تیم های آلمان، مکزیک و سوئد همگروه است.

ژاپن:

تیم ملی ژاپن که با وحید هلیل هودزیچ به جام جهانی صعود کرد و نتایج خوبی گرفت اما پس از کسب نتایج ضعیف در دیدارهای دوستانه، مسئولان فدراسیون سامورایی ها تصمیم گرفتند تا در فاصله چند ماه به آغاز این مسابقات، او را اخراج و آکی را نیشینو را به عنوان جایگزینهودزیچ انتخاب کنند.

هلیل هودزیچ در تابستان ۲۰۱۵ هدایت ژاپن را برعهده گرفت و برای ششمین بار این تیم را به جام جهانی رساند. آنها در مرحله مقدماتی، بالاتر از عربستان سعودی و استرالیا، صدرنشین گروه بودند و توانستند به روسیه بروند اما پس از تساوی مقابل مالی و شکست مقابل اوکراین در دیدارهای دوستانه باعث شد تا در نهایت او از هدایت آبی ها کنار گذاشته شود.

سامورایی ها در جام جهانی با تیم‌های کلمبیا، لهستان و سنگال همگروه هستند.

عربستان:

سعودی ها که با هدایت برت فن مارویک هلندی با شکست یک بر صفر ژاپن برای پنجمین به جام جهانی صعود کردند، پس از نتایج خوب مرد هلندی با عربستانی ها، او از این تیم جدا شد و خوان آنتونیو پیتزی هدایت سعودی ها را برعهده گرفت. پیتزی پیش از این، هدایت تیم ملی فوتبال شیلی را بر عهده داشت و پس از ناکامی در کسب سهمیه جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از سمت خود کناره‌گیری کرد و به عربستان رفت.

کی روش، پرچمدار مربیان آسیایی حاضر در جام جهانی

سعودی ها پیش از حضور در جام جهانی ۲۰۱۸ در ۲ دوره غیبت داشتند و بهترین مقام آنها به جام ۱۹۹۴ آمریکا برمی گردد که موفق شدند به مرحله حذفی صعود کنند و حالا باید دید در گروه A بزرگترین آوردگاه جهانی فوتبال در روسیه چه نتایجی کسب خواهند کرد.

شاگردان پیتزی در جام جهانی با تیم های روسیه، مصر و اروگوئه همگروه است و در نخستین دیدار باید ۲۴ خرداد دیدار افتتاحیه را مقابل روس ها برگزار کنند.

استرالیا:

کانگوروها که در مقدماتی جام جهانی، به عنوان نماینده آسیا به مصاف هندوراس رفت، در پایان موفق شد با پیروزی ۳-۱ در مجموع ۲ دیدار رفت و برگشت به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه راه یابد. هدایت این تیم برعهده پوستکوغلو بود اما پس از صعود به روسیه او از هدایت این تیم استعفا داد و مسئولان فوتبال استرالیا تصمیم گرفتند تا فن مارویک را به عنوان سرمربی جدید انتخاب کنند.

کی روش، پرچمدار مربیان آسیایی حاضر در جام جهانی

فن مارویک در سال ۲۰۱۰ با هلند به فینال جام جهانی رسید و همچنین در سال ۲۰۰۶، برای اولین بار عربستان سعودی را به جام جهانی رساند و افتخارات زیادی نیز در آسیا کسب کرد.

استرالیا در رقابت های جام جهانی با تیم های فرانسه، پرو و دانمارک همگروه است.

حال تنها ، کارلوس کی روش، پرچمدار مربیان آسیایی حاضر در جام جهانی است و با تیم ملی ایران و بدون تغییر در کادرفنی، در روسیه با حریفان به رقابت می پردازد.

کی روش، پرچمدار مربیان آسیایی حاضر در جام جهانی

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار