ایران جانبی

» گام‌های استوار مردم قزوین در یوم الله ۱۳آبان/ مشکلات اقتصادی و تحریم‌ها مانع پشتیبانی مردم از انقلاب نمی‌شود
کد خبر: 198550
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱:۵۹
شاخص گزارش می‌دهد؛
شاخص : مردم قزوین بار دیگر در یوم الله 13 آبان با ارزش‌های انقلاب، امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی تجدید بیعت کردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، مراسم چهلمین سالروز گرامیداشت ۱۳ آبان از ۹:۳۰ دقیقه صبح امروز همزمان با سراسر کشور با حضور دانش آموزان و اقشار مختلف مردم در قزوین آغاز شد.

دانش آموزان، دانشجویان و اقشار مردم با حمل پلاکاردها و شعارهای ضداستکباری از جمله شعار “ملت ما مرگ بر آمریکا”، “مرگ بر اسرائیل” و “امریکا رو به افول است” از مناطق مختلف شهر در این مراسم شرکت کرده بودند.

خبرنگار شاخص، برای نشان دادن شور و هیجان مردم ولایتمدار و شهیدپرور قزوین به میان آن‌ها رفت تا هدف از حضور در این تجمع بزرگ را جویا شود؛

یکی از دانش آموزان در حالی که پلاکارد “امریکا رو به افول است” را در دست داشت، اظهار کرد: ما دانش آموزان امروز همان دانش آموزان دیروز هستیم و آمده‌ایم که بگوییم ماهیت ما نوجوانان تغییر نکرده و تا پای جان پشت نظام و انقلاب خواهیم بود.

خانمی که پرچم جمهوری اسلامی ایران را در دست داشت در پاسخ سوال خبرنگار شاخص، درباره انگیزه حضور در این مراسم، اظهار کرد: ۱۳ آبان یادآور سه واقعه بزرگ در طول تاریخ که تبعید امام(ره)، کشتار دانشجویان به دست رژیم پهلوی و تسخیر لانه جاسوسی در سال ۵۷ توسط دانش آموزان است لذا ما امروز به میدان آمدیم تا بگوییم که ما از رهبر انقلاب اسلامی حمایت خواهیم کرد.

وی افزود: باتوجه به شرایط فعلی کشور که تحت تحریم‌ها و فشارهای همه جانبه امریکا و استکبار جهانی هستیم پیام ما این است؛ ما ملتی هستیم که در هر شرایطی هرگز خون‌هایی را که برای استقلال و آزادی کشور ریخته شده را نادیده نمی‌گیریم و به حمایت از آنان در هر شرایطی در میدان حاضر هستیم.

خانم جوانی که همراه با دو فرزندش در این مراسم شرکت کرده بود، گفت: من هر سال در این مراسم شرکت می‌کنم و امسال هم با فرزندانم در این مراسم حضور پیدا کردیم تا از اکنون دشمنان را به فرزندانم بشناسانم.

وی افزود: طبق فرمایش امام راحل و مقام معظم رهبری امریکا دولت قابل اعتمادی نیست و ما با تبعیت از ولایت فقیه، هرگز به امریکا خوش بین نیستیم و برای ما قابل اعتماد نبوده و نخواهد بود.

یکی از دانش آموزان در حالی که هیجان زیادی برای حضور در راهپیمایی را داشت، بیان کرد: آمده‌ایم تا بگوییم؛ تا زمانی که مردم ایران اتحاد دارند و ایستادگی می‌کنند امریکا نمی‌تواند هیچ غلطی بکند.

وی افزود: امریکا بارها نشان داده که قابل اعتماد نیست و بر اساس ضرب المثل معروف کسی که یک بار مارگزیده شده به هیچ وجه نباید اعتماد کند.

یکی از دانشجویانی که همراه با دوستانش در مراسم حضور پیدا کرده بود، اظهار کرد: ملت ایران همواره علی رغم مسائل و مشکلات مختلف در صحنه حضور خواهند داشت تا مقاومت و ایستادگی خود را به دشمن ثابت کنند و نشان دهند هیچ عاملی مانع اتحادشان نخواهد بود.

وی با بیان اینکه تنها راه نجات کشور اطاعت از رهبر است، افزود: خوشبختانه کشور ما با برخورداری از رهبری فرزانه هیچ گاه به بی راهه نرفته و امیدوارم که مسئولین هم تحت فرمان ایشان هیچگاه در مقابل آمریکا کوتاه نیایند.

آقای سالخورده‌ای که در میان جمعیت به چشم می‌خورد در گفت‌و گو با خبرنگار ما با بیان اینکه شرکت در راهپیمایی را وظیفه خودم می‌دانم، گفت: ما این انقلاب را به راحتی به دست نیاوردیم بلکه هزاران خون پای این نظام ریخته شده لذا باید پاسدار خون شهدا باشیم.

وی افزود: ما به کوری چشم دشمن تا آخر جان پشت ولایت فقیه هستیم و هیچگاه به امریکا اعتماد نمی‌کنیم چراکه سرنوشت کشورهایی که اعتماد کردند آئینه تمام نمای ما است لذا هیچ گاه اجازه نخواهیم داد امریکا قدمی در کشور ما بر دارد.

مردم شهید پرور استان قزوین بار دیگر نشان دادند که تحریم ها و فشارها جلودارشان نیست و به تبعیت از مقام معظم رهبری بحران‌ها را پشت سر خواهند گذاشت و به دشمن ثابت کردند استقلال و عزت جمهوری اسلامی ایران با خیچ چیز قابل تعویض نخواهد بود.

انتهای پیام/ ۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار