گرانی‌های اخیر ناشی از سودجویی افراد فرصت‌طلب است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 154715
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۹:۴۷
نماینده مردم بویین زهرا در مجلس:
شاخص : نماینده مردم بویین زهرا در مجلس گفت: برخی از سودجویان به محض اینکه مطلع شدند قرار است قیمت حامل‌های انرژی افزایش یابد قبل از اجرای این طرح، اجناس را گران کردند و قیمت‌ها را افزایش دادند. 

به گزارش شاخص، روح الله بابایی صالح اظهار کرد: برخی از اجناس در روزهای اخیر گران شده که ناشی از سودجویی برخی افراد فرصت طلب است.

وی افزود: برخی از سودجویان به محض اینکه مطلع شدند قرار است قیمت حامل‌های انرژی افزایش یابد قبل از اجرای این طرح، اجناس را گران کردند و قیمت‌ها را افزایش دادند.

نماینده مردم بویین زهرا در مجلس اضافه کرد: بنا به اظهارات آقای جهانگیری، دولت در این زمینه ورود پیدا کرده و پیگیر است.

بابایی صالح ادامه داد: تعزیرات حکومتی باید وارد عمل شود و با افراد سودجویی که اقدام به افزایش قیمت کالاها کرده اند به شدت برخورد کند.

وی عنوان کرد: بحث افزایش حامل‌های انرژی در کمیسیون تلفیق در حال بررسی است و پس از طرح جزییات بودجه در صحن مجلس قطع به یقین نمایندگان مردم که مدافع حقوق مردم هستند، اقدامی نمی‌کنند که به ضرر مردم باشد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: برنامه ریزی‌ها باید به گونه ای باشد که هم دولت به خواسته‌های خود برسد و هم گرانی مردم را نگران نکند.

وی تصریح کرد: دولت برای اینکه امورات کشور را بگذراند باید قیمت اجناس را افزایش دهد؛ اما این افزایش در چارچوب قوانین باشد.

وی بیان کرد: گرانی‌ها باید در حد وسع مردم و توانایی مالی آنان باشد تا مردم قدرت خرید داشته باشند.

نماینده مردم بویین زهرا در مجلس خاطرنشان کرد: در ایام بودجه ریزی کمیسیون‌های مختلف مجلس شورای اسلامی وظایف خود را به خوبی انجام دادند و قطع به یقین کمیسیون تلفیق هم با گرانی خارج از قواعد مخالفت می‌کند.

بابایی صالح یادآور شد: به مردم تأکید می‌کنم نگران نباشند و بدانند که شایعه سازی‌ها و جوسازی‌ها موجب شده سودجویان قیمت اجناس را افزایش دهند که با این موضوع برخورد می‌شود.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

منبع: صبح قزوین

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار