ایران جانبی

» گرانی بیش ازحد توان خرید مردم را کاهش داده/ فروشندگان از کسادی بازار گلایه‌مندند
کد خبر: 185066
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۹:۰۰
رئیس اتحادیه میوه فروشان قزوین:
شاخص : رئیس اتحادیه میوه فروشان قزوین با بیان اینکه گوجه در بازار قزوین ۵ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت گذاری شده گفت: موز با قیمت کیلویی ۱۱تا ۱۲هزارتومان همچنان گران‌ترین میوه است.

حبیب صادقی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی شاخص، درباره وضعیت باراز میوه و تره بار در قزوین اظهار کرد: با توجه به روند افزایشی قیمت‌ها در بازار میوه و تره بار و گرانی‌های بیش از حد در آستانه شب عید مردم توان خرید ندارند و همین امر باعث شده تا استقبال کمی از بازار میوه و تره بار داشته باشند که موجب نارضایتی فروشندگان این صنف شده است.

وی در ادامه با اشاره به آخرین نرخ میوه و تره بار در بازار ابراز کرد: سیب کیلویی۷ تا۱۰هزار تومان و انار کیلویی۹ تا ۱۰ هزار تومان در بازار قزوین عرضه می‌شود.

صادقی پور افزود: شلغم کیلویی ۵هزار تومان، نارنج کیلویی۲هزار و۵۰۰ تا ۳هزار تومان و  موز کیلویی ۱۱تا ۱۲هزارتومان به فروش می‌رسد.

رئیس اتحادیه میوه فروشان استان قزوین بیان کرد: گوجه در بازار قزوین ۵ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت گذاری شده و خیار گلخانه‌ای کیلویی ۶ تا ۶هزار و۵۰۰ تومان و خیار بوته‌ای هم با قیمت ۶تا۶هزار و ۵۰۰تومان به فروش می‌رسد.

وی با اشاره به افزایش قیمت نارنگی جنوب در بازار قزوین گفت: نارنگی جنوب کیلویی۶ تا ۹هزار تومان به فروش می‌رسد و خرمالوی شمال کیلویی ۸تا۱۰هزار تومان عرضه می‌گردد.

رییس اتحادیه میوه فروشان استان قزوین گفت: پرتقال کیلویی ۵تا ۶هزار تومان، لیموشیرین کیلویی ۳تا ۴هزار تومان و لیمو ترش کیلویی۶ تا۸هزار تومان به فروش می‌رسد.

وی با بیان اینکه کیوی کیلویی ۶ تا ۸هزار تومان است، ابراز کرد: فلفل دلمه کیلویی۸ تا ۱۰هزار تومان و پیاز و سیب زمینی کیلویی ۳هزارتومان است.

صادقی پور اضافه کرد: کدو ۵هزار تومان، بادمجان هم کیلویی ۳هزار تومان و هویج کیلویی ۲هزار و ۵۰۰ تا ۳هزار تومان است.

وی گفت: سبزیجات در بازار قزوین با قیمت ۶هزارتومان عرضه می‌شود و همچنین کاهو کیلویی ۵تا ۸هزار تومان به فروش می‌رسد.

رئیس اتحادیه میوه فروشان استان قزوین گفت: سبزی آشی کیلویی ۶هزار تومان، ذرت مکزیکی کیلویی ۶هزار تومان، ذرت معمولی کیلویی ۶هزار تومان و سیر خشک کیلویی ۵تا۶ هزار تومان به فروش می‌رسد.

صادقی پور اضافه کرد: فلفل کیلویی ۵تا۶هزار تومان، لبو کیلویی ۵تا۶ هزار تومان در بازار عرضه می‌گردد.

وی ادامه داد: آناناس کیلویی ۲۵ تا ۳۵هزار تومان و به کیلویی ۱۰تا۱۲هزار تومان به فروش می‌رسد.

صادقی پورافزود: گل کلم و برگ کلم کیلویی ۴هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار تومان در بازار عرضه می ‌شود.

رئیس اتحادیه میوه فروشان استان قزوین گفت: دلایل مختلفی برای گرانی میوه وجود دارد که مهمترین آن صادرات بی رویه به کشورهای همسایه است.

رئیس اتحادیه میوه فروشان استان در پایان خاطرنشان کرد: قیمت‌های اعلام شده مربوط به بازار میوه و تره بار است و فروشگاه‌های خارج از این حوزه و یا در خیابان‌ها نرخ‌های متفاوتی دارند.

انتهای پیام/ ۹۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار