گردشگری از پردرآمدترین صنایع دنیا در شرایط کنونی است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 146492
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۵
مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان:
شاخص : مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین گفت: گردشگری از پردرآمدترین صنایع دنیا در شرایط کنونی است و کوچک ترین میزبانی نامناسب آن را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حضرتی‌ها در مراسم تجلیل از فعالان، سرمایه گذاران و پیشکسوتان صنعت گردشگری استان اظهار کرد: گردشگری از پردرآمدترین صنایع دنیا در شرایط کنونی است و این صنعت به سرعت می‌تواند رونق بگیرد اما کوچک ترین میزبانی نامناسب آن را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین تصریح کرد: صنعت گردشگری بسیار ظریف و حساس است و گاهی بی توجهی به یک مسافر و یا گردشگر می‌تواند اقتصاد فعالان این بخش را دچار بحران کند لذا حتی یک نفر هم می تواند سرنوشت یک هتل، مرکز اقامتی و یا مجتمع بین راهی را تغییر دهد.

این مسوول خاطرنشان کرد: با افزایش تاسیسات گردشگری در کشورمان در سالهای اخیر شاهد تغییر رویکرد مسوولان به این صنعت مهم هستیم.

حضرتی ها به جوان بودن فعالان در این حوزه اشاره و آن را نشانه پویایی این صنعت بیان کرد و افزود: امروز اگر بخواهیم صنعت گردشگری در کشور رونق بگیرد باید منابع انسانی و فعالان ما با آداب و مهارت های این صنعت آشنا شوند و ابزارهای روز آمد را به کار گیریم تا از فرآیند اقتصادی آن نیز بهره مند شویم.

فرخزاد معاون امور عمرانی استاندار قزوین هم در این مراسم برضرورت توسعه پایدار و حمایت از صنعت گردشگری تاکید کرد و گفت: این صنعت در ایران نوپاست اما نقش آن در رونق اقتصادی و اقتصاد مقاومتی را نمی توان انکار کرد.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار