گردشگری مدرن برای ما جاذبه ندارد/ بافت سنتی و تاریخی دارایی گردشگری ایران محسوب می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 60886
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۴ - ۴:۲۸
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور:
شاخص : معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور در ارتباط با ساخت و سازهای شهری و برج‌‌سازی گفت: گردشگری مدرن برای ما جاذبه ندارد و این بافت سنتی و تاریخی است که می‌تواند برای گردشگری نوعی دارایی محسوب شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، همایش ملی توسعه پایدار شهری با حضور معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی و معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور و دیگر دست‌اندکاران استانی و انجمن مهندسین معماری استان پیش از ظهر امروز در سالن آمفی تئاتر مرکزی دانشگاه بین‌الملل امام خمینی(ره) قزوین برگزار شد.

 مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با اشاره به توسعه پایدار شهری گفت: امیدوارم این حرکت و فرآیند بتواند به یک فعالیت شاد و پرنشاط برای مردم تلقی شود.

این مسئول در ادامه افزود: احساس و الزام دو مقوله‌ای هستند که معمارها و گردشگران باید از آن تبعیت کنند و این دو معیار باید در کنار هم، اثر و تعالی خود را نشان دهند.

رحمانی موحد در ادامه اظهار کرد: تجربه موفق بشری برای استفاده از موقعیت‌ها هم‌چون تمدن و تاریخ و فکر گذشتگان بسیار حائز اهمیت است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کشور در خصوص رویکرد امارات از گردشگری شهری به گردشگری سنتی توضیح داد: این نشان دهنده این است که می‌خواهد گردشگری تخصصی را در نظر بگیرد در حالی‌‍که نمی‌تواند خود را همانند ترکیه که هزاران آثار تاریخی دارد جلوه دهد.

وی در ادامه اضافه کرد: کل دنیا به دنبال این هستند که استعدادها را تولید کنند تا بتوانند مقام کشور خود را با ارزش‌تر نشان دهند در حالی‌که این ظرفیت در ایران وجود دارد.

این مسئول تشریح کرد: گردشگری مدرن برای ما جاذبه ندارد؛ ساخت برج‌ها و ساخت‌وسازها شاید از دیدگاه توسعه شهری مورد توجه قرار گیرد اما از نظر گردشگری؛ بافت سنتی و تاریخی است که می‌تواند دارایی محسوب شود که بتوانیم به عنوان جاذبه به آن توجه کنیم و به محصول قابل عرضه تبدیل کنیم.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کشور در پایان گفت: ما معتقدیم که با هم‌فکری و هم‌افزایی می‌توانیم در مسیری حرکت کنیم که روزهای بهتری را برای شهرها و استفاده متقابل توسعه شهری و گردشگری به ارمغان آوریم.

انتهای پیام/۱۰۰۳/پ۱/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار