احمدی‌نژاد در قزوین
کد خبر: 111716
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۸:۰۲
احمدی‌نژاد در قزوین:
شاخص : عضو تشخیص مصلحت نظام در جمع مردم شهید پرور قزوین ضعف مدیریت را مانع رسیدن به اهداف والا دانست و گفت: کسی می‌تواند جامعه را به عدالت برساند که در درون خود به عدالت و اعتدال رسیده باشد.

.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، همزمان با فرارسیدن سومین روز از هفته دولت، یادواره شهید رجایی دقایقی پیش با حضور محمود احمدی‌نژاد عضو تشخیص مصلحت نظام، جمعی از مسئولان و مردم شهید پرور قزوین در مسجد غدیر برگزار شد.

احمدی‌نژاد در این مراسم قزوین را مرکز علم و هنر، دیانت، سیاست و دیار مردمان متعهد عنوان و اظهار کرد: مردم غیور قزوین همواره پرچم‌دار ارزش های انسانی و الهی بوده اند.

رییس جمهور سابق بر مدیریت مردمی و انقلابی تاکید کرد و گفت: مدیریت عنصر اساسی و لازم برای پیشرفت انسان است و شهید رجایی به روشنی الگوی جاویدان مدیریت مردمی و انقلابی است.

وی با بیان اینکه توجه بر مدیریت از خود انسان شروع و دامنه آن به جامعه کشیده می‌شود عنوان کرد: استعدادها، وقت، عمر، انرژی، اندیشه، تصمیمات در کسب و کار، عمل، بخش هایی از مدیریت انسان بر خود است.

عضو تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه تحقق هر هدفی نیازمند مدیریت صحیح است و با ضعف مدیریت نمی توان به هدف والا رسید، تصریح کرد: مدیران حاکم در جهان در مدیریت خود ضعیف هستند و نمی توانند جامعه را به درستی هدایت کرده و آن را به تباهی می کشانند.

گسترش عدالت و اعتدال در جامعه با مدیران الهی

رئیس جمهور سابق تصریح کرد: کسی می تواند جامعه را به عدالت برساند که در درون خود به اعتدال رسیده و چنین ارزش و ویژگی را در درون احیا کرده باشد.

احمدی نژاد با بیان اینکه فرق بین مدیران الهی و غیر الهی این است که گروه اول در برابر مردم متواضع اند و گروه دوم دربرابر قدرتها، افزود: یک مدیر غیرالهی نمی‌تواند مردمی باشد زیرا اساسی‌ترین ویژگی آن طبقاتی کردن جامعه، برخورد تبعیض آمیز، تفرق و فاصله بین مردم است.

وی ادامه داد: در این راستا اقلیت خاص جایگاه بالاتری داشته و برخورداری از ثروت های عمومی برای این عده به حق تبدیل شده و خود را برتر از توده های مردم می‌دانند به طوری که برای نظرات مردم ارزشی قائل نیستند.

مدیریت غیر مردمی موجب فاصله عمیق طبقاتی می‌شود

عضو تشخیص مصلحت نظام ابراز کرد: مدیریت غیر مردمی، اصرار دارند که بیشتر از مردم می‌فهمند به طوری که نتیجه عملکرد آن‌ها موجب فاصله عمیق طبقاتی و سدی در برابر خواسته های مردم می‌شود.

وی اضافه کرد: دایره مدیریت‌ها محدود به افراد و حزب‌های خاصی است که از همین حکومت به ثروت رسیده‌اند و با استفاده از سازو کارهای به ظاهر قانونی جایگاه خود را در دولت تثبیت می‌کنند.

رئیس جمهور سابق خاطرنشان کرد: زمانی که مدیران ارشد یک جامعه به تامین نیازهای خود و اطرافیان‌شان متمرکز شوند اکثریت مردم ضعیف می شوند.

این مسئول بیان کرد: برخی از مدیران برای حفظ جایگاه خود دست به دامن بیگانه می‌شوند و با رویکرد ضد مردمی مخالفین را سرکوب می‌‌کنند در این مدیریت تحقیر ملت از یک سو و بزرگ نمایی دولت سلطه کاملا قابل مشاهده است.

برخورد جدی با هر عملی که عزت عمومی را خدشه‌دار کند

احمدی‌نژاد در ادامه گفت: این مدیران در برابر مستکبران متواضع و در برابر مردم خشن و آنها را دعوت به تسلیم می کنند در حالی در کلام رهبران دینی درست عکس این رویه موج می زند در این راستا امام و رهبری با هر عملی که عزت عمومی را خدشه‌دار کند برخورد می کنند.

وی ویژگی های مدیریت مردمی و الهی را؛ تلاش برای وحدت و انسجام جامعه، برخورد شدید با رانت خواری ها و تقسیم عادلانه ثروت عنوان کرد.

عضو تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه همواره وعده مدیران الهی اهداف بزرگ است و جامعه را در این مسیر حرکت می دهند، تصریح کرد: امروز جامعه بشری به سرعت به سوی انتخاب مدیران مردمی متمایل شده و از مدیران غیر مردمی برائت می کند.

این مسئول یادآور شد: در همه جای دنیا اگر انتخابات به صورت آزادانه شکل گیرد مدیران مردمی با استقبال آحاد جامعه مواجه و مدیان غیر مردمی به کنار می روند و مستکبران چاره ای جز تسلیم به خواست ملت ندارند.

وی در انتها با اشاره به اینکه برخی شهید رجایی را به تندرویی و افراطی گرایی محکوم کردند، افزود: شهید رجایی مدیر مردمی از جنس مردم بود و خود را فرزند ملت می دانست به طوری که دولت و ملت را آشتی داد و در برابر مستکبران ایستاد.

مشاهده گزارش تصویری این مراسم

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار