گسترش کارآفرینی با توانمندسازی تعاونی‌های روستایی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 59110
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۲
رئیس سازمان تعاون روستایی استان اعلام کرد
شاخص : رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین گفت: توانمندسازی تعاونی‌ها گسترش کارآفرینی روستایی را به دنبال دارد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، پیش از ظهر امروز نشستی با حضور ناطق معین الدین رئیس سازمان تعاون روستایی استان، علی اکبر متقی‌فرد رئیس هیئت مدیره صندوق حمایت از بخش کشاورزی، تیموری معاون صندوق کارآفرینی امید استان، یوسف جلوخانی مدیر شعبه شرکت شهرک های کشاورزی استان قزوین و جمعی از مدیران عامل کلیه اتحادیه ها و شرکت‌های تعاونی روستایی در سالن آمفی تئاتر سازمان تعاون روستایی استان قزوین برگزار شد.

این نشست در راستای استفاده از شبکه تعاونی‌های تحت پوشش از تسهیلات ارزان قیمت و سهل الوصول صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی و صندوق کارآفرینی امید استان و کمک‌های فنی و اعتباری و همچنین برنامه‌ریزی لازم برای خرید یکپارچه کالاهای مصرفی و اساسی و رونق فروشگاه‌های تعاونی برگزار شد.

معین الدین در این نشست با بیان اینکه توانمند سازی تعاونی‌ها گسترش کارآفرینی روستایی را به دنبال دارد، اظهار کرد: کارآفرینی روستایی در راستای فقر زدایی، توانمند سازی مردم به‌ویژه فقرای روستایی و اشتغال زایی است.

رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین تصریح کرد: توسعه و افزایش سطح تعاملات با نهادهای اجتماعی، می تواند از نیازهای اساسی تعاون روستایی در امر دستیابی به توسعه و رشد بیشتر به منظور پذیرش مسئولیت های اساسی در ایفای نقش موثرتر باشد.

این مسئول خاطرنشان کرد: شرکت های تعاونی و فروشگاه های تعاونی روستایی در راستای اهداف و سیاست های حمایتی دولت در جهت توسعه بخش کشاورزی و حمایت از روستائیان گام برداشته که مهمترین فعالیت های آن خدماتی، تولیدی و بازرگانی است.

IMG_7532

مدیر شعبه شرکت شهرک های کشاورزی استان قزوین هم در این نشست با بیان اینکه  ایجاد  شهرک های کشاورزی نقش کلیدی در توسعه  تولیدات داخلی دارد، گفت: توسعه سرمایه گذاری به معنای رونق اقتصادی و رشد و توسعه استان است.

این مسئول ادامه داد: در راستای اقتصاد مقاومتی به دنبال تولید صنعتی هستیم به طوری که با حداقل آب و زمین باید به اشتغال و تولید بالا برسیم.

جلوخانی با اشاره به اینکه باید هزینه های تولید را کاهش داد، افزود: به ازای هر هکتار زمین کشاورزی حدود ۱۴ هزار لیتر آب مصرف می‌شود در حالی که در گلخانه با عملکرد و بازده بالاتر ۱۰ هزار لیتر آب مصرف می‌شود.

وی یادآور شد: هدایت فعالیتهای کشاورزی و گسترش توسعه زیرساخت های بخش کشاورزی از اهداف مهم تاسیس این شهرک هاست و یکی از اولویت های شهرک های کشاورزی همکاری بسیار نزدیک با تعاونی های تولید و سهامی زراعی است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/د

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار