رایزنی با چینی‌ها برای طرح قطار سریع‌السیر تهران- قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 58105
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲:۲۹
شهردار قزوین خبر داد
شاخص : شهردار قزوین با بیان اینکه طرح قطار سریع‌السیر تهران- قزوین با مشارکت دولت پیگیری می‌کنیم، گفت: در حال رایزنی با چینی‌ها در راستای این طرح هستیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، مسعود نصرتی در جمع اصحاب رسانه استان قزوین و در پاسخ به سوالات آنان با اشاره به طرح ساخت مکانی برای نگهبانان در باغات قزوین گفت: دستوری ابلاغ شده مبنی بر اینکه باغات دارای مساحت ۵۰۰ مترمربع هستند مجوز برای ساخت و ساز دریافت کنند و زمین‌هایی که از سوی جهاد کشاورزی به عنوان باغ معرفی شوند مجوز از شهرداری دریافت خواهند کرد.

شهردار قزوین همچنین با اشاره به پیاده رو خیام گفت: این طرح از سوی شورای ترافیک استان برای راحتی مردم قزوین تصویب و ابلاغ  شد اما با مخالفت کسبه آن منطقه روبرو شد.

نصرتی افزود: برای راحتی تمام مشمولین طرح از جمله اهالی منطقه، کسبه و مردم  طرحی با عنوان فضای مشترک پیشنهاد شده که در بسیاری از کشورها و استان‌ها به اجرا درآمده است.

وی با بیان اینکه در این طرح ماشین‌ها می‌توانند از خیابان عبور کنند اما حق تقدم با عابرین پیاده است، خاطرنشان کرد: جمع‌بندی این طرح برعهده استانداری است.

شهر قزوین روزانه ۳۰۰ تن تولید زباله دارد

شهردار قزوین با اشاره به اینکه سایت محمدآباد در دفن زباله از بالاترین تکنولوژی برخوردار است، افزود: شهر قزوین روزانه ۳۰۰ تن تولید زباله دارد و  در برنامه خود داریم تا در ۵ سال آینده میزان هر ۷۵۰ گرم تولید زباله در هر خانواده را به ۶۰۰ گرم برسانیم و این صرفه‌جویی ۲۰ درصد ی هزینه‌ها است.

نصرتی با اشاره به طرح پل هم سطح قدس و تقاطع غیرهم سطح امام رضا(ع) گفت: این طرح از نگاه مشاور با اجرایی شدن می‌تواند بار ترافیکی چهارراه ولی عصر را حل کند.

وی افزود: همزمان با این طرح امتداد پل ولایت و بلوار ۵۵ متری ابوترابی به پل سردار آزادگان را خواهیم داشت.

رایزنی با چینی‌ها برای طرح قطار سریع‌السیر تهران- قزوین

شهردار قزوین قطار سریع السیر تهران- قزوین را یکی از طرح‌های شاخص استان عنوان کرد و یادآور شد: برنامه‌ریزی این طرح با مشارکت شهرداری تهرا ن و کرج انجام شده است و قصد داریم تا با مشارکت دولت به نتیجه برسانیم.

نصرتی افزود: در این زمینه با شرکت‌های چینی رایزنی داشته‌ایم و به محض مشخص شدن وضعیت طرح اطلاع‌رسانی خواهد شد.

شخص استاندار عهده‌دار پروژه پارکینگ سعدالسلطنه شده است

شهردار قزوین  با اشاره به احداث پارکینگ سعدالسلطنه یادآور شد: چند سال پیش طرح‌های تحقیقاتی آن انجام شد اما همچون طرح خیابان شهید انصاری اختلاف سلیقه به وجود آمد و برای حل این مشکل استاندار شخصا عهده‌دار این طرح شده است.

نصرتی همچنین با اشاره به پروژه نیمه تمام زائرسرای امام زاده حسین(ع) گفت: ۴ دستگاه اوقاف، شهرداری، میراث فرهنگی و راه و شهرسازی در این طرح مشارکت دارند و هر دستگاه موظف است که تامین مالی در این طرح داشته باشد.

وی با بیان اینکه تاکنون به غیر از شهرداری هیچ دستگاهی کامل تامین بودجه نکرده‌اند، خاطرنشان کرد: بهره‌برداری از این طرح در گرو تامین بودجه از سوی دستگاه‌های مشمول طرح است.

احداث بوستان ملاخلیلا در جنوب شهر قزوین

شهردار قزوین همچنین از احداث بوستان ملاخلیلا در جنوب شهر قزوین خبر داد و گفت: برای این طرح ۲ میلیارد تومان اعتبار دریافت شده است و تا مهرماه به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به تامین منابع مالی شهرداری قزوین اذعان داشت: ورود شرکت‌های معتبر سرمایه‌گذاری برای چندین پروژه نمونه این امر است.

 شهردار قزوین در پاسخ به این سوال که چرا شهرداری در پروژه‌هایی دخالت دارد که متعلق به آن نیست، تاکید کرد: اگر شهرداری در پروژه‌ها دخالت نکند آن پروژه‌ها  متوقف خواهند ماند.

نصرتی نمونه این موضوع را هزینه ۲۳ میلیاردی در مرمت سرای سعدالسطنه عنوان کرد.

وی با اشاره به شرکت در اجلاس‌هایی که در خارج از کشور برگزار می شود، تصریح کرد: تاکنون سه سفر خارجی به پرتغال، ارمنستان و چین داشته‌ایم و این سفرها توانسته است در برقراری ارتباط‌های بین‌المللی و معرفی قزوین تاثیر بسیاری داشته باشد.

شهردار قزوین نمونه آن را برگزاری نشست تخصصی شهرداران در شهریور ماه در قزوین بیان کرد.

نصرتی با اشاره به انتخاباتی که در پیش رو داریم، گفت: برای این انتخابات کاندیدا نخواهم شد و به هیچ کس اجازه نخواهم داد تا در شهرداری در این زمینه دخالت داشته باشد.

وی در پاسخ به اینکه چرا تاکنون برای مناسب‌سازی ورودی‌های شهر فکری نشده است گفت: تا به امروز ۱۶ جلسه در کمیسون ماده ۵ با حضور استاندار داشته‌ایم و طرح‌هایی برای این موضوع ارائه شده اما با هیچ کدام از آن‌ها به دلایل نامعلوم موافقت نشده است.

نصرتی با اشاره به فرودگاه قزوین گفت: برای تامین خلبان و کارکنان آن مشکل نداریم و سعی ما بر این است تا علاوه بر سم‌پاشی خدماتی دیگر نیز از آن دریافت کنیم.

انتهای پیام/۷۲۳۱/پ۱/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار