ایران جانبی

» گفتمان مقاومت راهبرد اصلی دفاع مقدس بود/ به‌روزترین تجهیزات دفاعی امروز به‌دست جوانان ساخته می‌شود
کد خبر: 196692
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۸ - ۸:۵۸
امام جمعه الوند:
شاخص : امام جمعه الوند گفت: آن چیزی که ما را به پیروزی رساند تکنولوژی یا تجهیزات پیشرفته نظامی نبود چراکه ما از این امکانات محروم بودیم اما با روحیه و دیدگاه مقاومت بود که پیروز شدیم.

حجت الاسلام مسعود مهدوی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی شاخص، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: سبقه چهل سال انقلاب اسلامی نشان داده است تنها راهبردی که در همه عرصه‌ها در نظام ما نتیجه می‌دهد دیدگاه مقاومت است.

وی افزود: در زمان هشت سال دفاع مقدس و زمانی که رژیم بعث شهر خرمشهر را محاصره کرده بود؛ آن چیزی که ما را به پیروزی رساند تکنولوژی یا تجهیزات پیشرفته نظامی نبود چراکه ما از این امکانات محروم بودیم اما با روحیه و دیدگاه مقاومت بود که پیروز شدیم.

امام جمعه الوند بیان کرد: ما در دفاع مقدس با کمترین تحهیزات و نیرو در برابر رژیمی که تمام دنیا از آن حمایت می‌کرد، مقاومت کردیم و نتیجه آن را دیدیم.

مهدوی تصریح کرد: ما هر زمان که به گفتمان مقاومت عمل کردیم موفق بودیم و موردی نداریم که جهادی و مقاوم عمل کرده باشیم و نتیجه مطلوب را نگرفته باشیم.

وی تصریح کرد: گفتمان مقاومت در کشور ما با محوریت امام راحل و مقام معظم رهبری پایه‌ریزی و فرهنگ سازی شد و امروز ایران اسلامی الگوی کشورها و مردم منطقه شده است.

امام جمعه الوند با اشاره به شکست‌های امریکا از ایران بیان کرد: در طول انقلاب بحث گروگان‌گیری و تسخیر لانه جاسوسی که اتفاق افتاد، امریکایی‌ها برنامه‌ریزی کرده بودند که حمله نظامی به ما داشته باشند اما دیدیم که خداوند کمک کرد و در طبس گرفتار شدند.

گفتمان مقاومت را در بین مردم منطقه نهادینه شد

مهدوی خاطرنشان کرد: در دوران جنگ تحمیلی با وجود اینکه به لحاظ نظامی ضعیف بودیم اما به پشتوانه خدا و امدادهای الهی و مقاومت رزمندگان و ملت ایران توانستیم به پیروزی برسیم.

وی اضافه کرد: فتح خرمشهر و عملیات‌های مختلف از دیگر مصادیق شکست امریکا از ایران است؛ همچنین در خلیج فارس امریکایی‌ها برنامه‌های زیادی داشتند اما نیروها و جوانان این مرز و بوم دست به دست هم دادند که دشمن به اهدافش نرسد.

امام جمعه الوند عنوان کرد: امروز هم ترامپ می‌گوید ۷هزار میلیارد در سوریه هزینه کرده است اما چه نتیجه‌ای بردند؟ در حالی که هزینه ما بیشتر معنوی و مستشاری بود و در مقابل توانستیم گفتمان مقاومت را در بین مردم منطقه نهادینه کنیم.

مهدوی خاطرنشان کرد: در زمان دفاع مقدس حتی سیم‌ خاردار هم نداشتیم و تجهیزات را وارد می‌کردیم اما امروز به‌روزترین سلاح‌های موشکی و پدافندی را در کشور تولید می‌کنیم.

وی گفت: ما به ۲۰ درصد غنی سازی اورانیوم دست پیدا کردیم که تنها چند کشور جهان این تکنولوژی را دارند و موشک‌های نقطه زن به دست جوانان ما ساخته شد.

امام جمعه الوند در پایان تصریح کرد: امروز تنها ضعف ما در مسئولین و کسانی است که باید فعالیت و کار کنند و اگر قدر انقلاب، شهدا و نظام را ندانیم بدون شک ضربه خواهیم خورد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار