گماشتن افراد نالایق در منصب‌ها خیانت است
کد خبر: 123008
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۱:۵۴
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین:
شاخص : امام جمعه قزوین خطاب به مدیران استان گفت: منصب‌ها و مسئوليت ها، امانت‌هاي الهي هستند که بايد به اهلش سپرده شود؛ گماشتن و روی کارآمدن افراد نالایق، خیانت است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، آیت الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین عصر روز گذشته در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، گفت: با تلاش همه مدیران اجرایی، ۹دی فاخری در سطح استان با هدف بصیرت افزایی صورت پذیرفت که شایسته تقدیر و تشکر است .

وی در ادامه افزود: ۹دی به همه ما ثابت کرد هر شرایطی حفظ منافع ملی، وحدت و انسجام همگانی، دین، ایمان و اقتدار ملی در اولویت است؛ ما از هر جناح و حزبی که باشیم همه در یک جبهه قرار گرفته و دل‌هایمان با هم است.

عابدینی تاکید کرد: ملت ایران پای شعار ” انی سلم لمن سالمکم و حرب لمن حاربکم” ایستاده‌اندد و هیچ اختلافی با یکدیگر نخواهند داشت.

وی ادامه داد: حاضرین در این جلسه همگی جزو دغدغه‌مندان به مسئله آموزش و پرورش محسوب می شوند و به عنوان یک روحانی کاروان وظیفه دارم که یادآوری کنم نقطه مشترک تک تک ما در این جلسات احساس مسوولیت در خصوص ارتقای بحث کمی و کیفی مسائل آموزشی و تربیتی نسل آینده در جامعه است.

DSC_0110

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با اشاره به این نکته که قصد جدی و اراده راسخ تمام افراد حاضر در این شورا باید درخور نظام جمهوری اسلامی باشد، تصریح کرد: در عرصه تعلیم و تربیت هر کس به فراخور توان خود پا به نبرد گذاشته است و یقین بدانیم خداوند پاسخگوی تمام قدم‌های ما در این عرصه خواهد بود.

وی اضافه کرد: خیرین مدرسه ساز از جمله افرادی هستند که با برکات مال خود در این عرصه به ایفای مسوولیت و نقش اجتماعی خود پرداخته‌اند.

آیت الله عبدالکریم عابدینی گفت : همه مسوول هستیم تا به گونه‌ای تلاش نماییم که خروجی مدارس ما متناسب با نیازهای جامعه و مردم باشد؛ تحویل نیروی کارآمد به جامعه یکی از رسالت های مهم این حوزه خطیر است.

امام جمعه قزوین ابراز کرد: تربیت نیرو در مدارس باید برنامه ریزی شده، حکیمانه و هوشمندانه صورت پذیرد تا قزوین برای سایر استان‌ها در حیطه تعلیم و تربیت تبدیل به الگو شود.

نماینده ولی فقیه در قزوین با اشاره به این آیه از قرآن کریم که ” إِنَّ اللَّهَ یَأمُرُکُم أَن تُؤَدُّوا الأَماناتِ إِلىٰ أَهلِها ” گفت: یکی از زیباترین آموزه‌های فرهنگ اسلامی توجه به امانت داری و حفظ اموال و دارایی‌های دیگران است که در اختیار افراد قرار داده شده است.

وی خطاب به مدیران حاضر در جلسه تاکید کرد: منصب‌ها و مسئولیت ها، امانت‌های الهی هستند که باید به اهلش سپرده شود؛ گماشتن افراد نالایق به هر منصبی، خیانت است؛ در توزیع مسوولیت‌ها باید جهت‌دهی حکیمانه رخ دهد و شایسته سالاری براساس کفایت و لیاقت افراد صورت پذیرد.

عابدینی در پایان بیان کرد: دانش آموزان امانت‌هایی هستند که وظیفه تربیت و پرورش آنان بر دوش ما گماشته شده است.

انتهای پیام/ ۱۰۰۵

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار