گنجاندن زنگ نماز به مدت ۳۰ دقیقه در مدارس/ نماز مهمترین عنصر در تربیت اعتقادی و اخلاقی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 90670
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۵:۵۰
وزیر آموزش‌ و پرورش:
شاخص : وزیر آموزش‌ و پرورش با اشاره به گنجاندن زنگ نماز به مدت 30 دقیقه در مدارس گفت: این نهاد در راستای نهادینه کردن فرهنگ نماز در بین دانش‌آموزان برنامه‌های مدونی را پیش‌بینی کرده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، علی‌اصغر فانی دربیست و چهارمین اجلاس سراسری نماز با اشاره به سند تحول نظام آموزش و پرورش کشور اظهار کرد: این سند در حول ۶ محور اعتقادی و تربیتی، علمی و فناوری، تربیت بدنی و جسمانی، هنری و زیبا شناختی، سیاسی و اجتماعی، حرفه ای و اقتصادی به امر تربیت می‌پردازد.

وزیر آموزش‌ و پرورش  بیان کرد: نماز مهمترین عنصر در تربیت اعتقادی و اخلاقی است که می‌تواند تاثیر مثبتی در تربیت دانش‌آموزان داشته باشد.

این مسئول با اشاره به جمعیت ۴۰ میلیونی آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: این تعداد مخاطب نشان‌دهنده اهمیت این نهاد است که در این خصوص باید به تربیت اخلاقی و اعتقادی توجه ویژه ای شود.

فانی اقدامات انجام شده توسط آموزش و پرورش را؛ طرح جامعه تقویت فرهنگ اقامه نماز در مراکز آموزشی و تربیتی، اجرای طرح مبین، برگزاری دوره‌های تخصصی جهت آموزش ائمه جماعات مدارس، آموزش عملی نماز برای ۵ میلیون دانش‌آموز ابتدایی عنوان کرد.

وی با اشاره به زنگ نماز برای اقامه نماز جماعت در مدارس خاطرنشان کرد: تلاش هرچه بیشتر آموزش و پرورش به اقامه نماز سبب ماندگاری و پایداری این فریضه الهی در ذهن دانش‌آموزان و نهادینه شدن این فرهنگ  می‌شود.

این مسئول با اشاره به برگزاری نماز جماعت در ۵۵ هزار و ۵۰۰ مدرسه توضیح داد: در راستای ترویج فرهنگ نماز  طرح آموزش تقلید یک میلیون و۸۰۰ هزار دانش‌آموز، و طرح پیوند مدارس با مساجد حوالی محل تحصیل اجرا شده است.

انتهای پیام/۱۰۰۳/پ۲/ح

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار