گندم‌کاران قزوینی تا ۲ هفته دیگر مطالبات خود را دریافت می‌کنند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 148747
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۵
رییس سازمان جهاد کشاورزی قزوین:
شاخص : رییس سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: تاکنون بیش از 49 درصد پول گندم خریداری شده به صورت تضمینی از کشاورزان استان پرداخت شده و مابقی مطالبات کشاورزان استان هم طی دو هفته آینده پرداخت می‌شود.

علی‌اکبر متقی‌فرد رئیس سازمان جهاد کشاورزی قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی شاخص نیوز؛ در راستای سیاست‌های دولت در خرید تضمینی گندم از کشاورزان امسال ۲۱۴ هزار تن گندم سیلوی از کشاورزان به صورت تضمینی خریداری شده که تاکنون بیش از ۱۳۶ میلیارد تومان پول گندم کشاورزان پرداخت شده و حدود ۱۴۰ میلیارد تومان باقی مانده هم تا دو هفته آینده پرداخت می‌شود.

به گفته وی علاوه بر ۲۱۴ هزار تن گندم سیلویی ۱۰ هزار تن گندم بذری هم از کشاورزان استان قزوین خریداری شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین به ادامه سیاست‌های راهبردی وزارت جهاد کشاورزی در تولید محصولات راهبردی همچون گندم، جو و کلزا اشاره کرد و یادآور شد: جهادکشاورزی با برنامه‌ریزی مناسب، درصدد افزایش ضریب خود اتکایی محصولات استراتژیک است.

متقی‌فرد یادآور شد: برای رسیدن به ضریب خوداتکایی در محصولات استراتژیک باید عوامل کشت و تولید همچون کود، بذر و نهاده‌های کشاورزی به موقع تأمین و توزیع شود.

این مسؤول با بیان اینکه در حوزه سلامت و امنیت غذا باید محصولات کشاورزی سالم تولید  شود، تصریح کرد: تولید محصولات سالم یکی از مهم‌ترین مأموریت‌های جهاد کشاورزی است که باید در زمینه رشد و توسعه این‌گونه محصولات کشاورزی اقدامات لازم انجام شود تا کشاورزان نسبت به توسعه کشاورزی ترغیب شوند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین تأکید کرد: در اقتصاد کشاورزی باید محصول تولیدی بدون واسطه و یا با حداقل واسطه به دست مصرف‌کننده رسیده تا سود حاصل از آن به کشاورزان برسد.

متقی‌فرد بر لزوم اهمیت پیاده‌سازی الگوی مناسب کشت مطابق با اقلیم مناطق استان قزوین تأکید کرد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار