گوشت گوسفندی ارزان شد/ کاهش تقاضا علت اصلی افت قیمت - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 148550
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۳:۰۸
شاخص : رییس اتحادیه گوشت گوسفندی از کاهش هزار و ۵۰۰ تومانی نرخ گوشت طی یک هفته اخیر در بازار خبر داد.

به گزارش شاخص، علی اصغر ملکی رییس اتحادیه گوشت گوسفندی از کاهش هزار و ۵۰۰ تومانی نرخ گوشت طی یک هفته اخیر در بازار خبر داد و گفت: اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۳۹ هزار تومان به مغازه دار و ۴۲ تا ۴۳ هزار تومان به مشتری عرضه می شود.

وی عرضه مناسب دام ، کاهش تقاضا و رکود حاکم بر بازار را دلیل اصلیکاهش قیمت گوشت دانست.

ملکی با اشاره به اینکه مسوولان نسبت به قاچاق دام هشیار باشند، افزود: با توجه به افزایش نرخ دلار، انگیزه برای قاچاق دام از سوی قاچاقچیان افزایش می یابد، که این امر در کنار کاهش واردات گوشت از آسیای میانه بازار را به چالش خواهد کشید.

وی بازار دام زنده در ایام اربعین حسینی را پیش بینی کرد و گفت: با توجه به عرضه مناسب دام، احتمال کاهش قیمت در ایام اربعین حسینی در میادین وجود دارد و تنها افزایش نرخ دلار به سبب خروج غیرمجاز دام، نگرانی هایی ایجاد کرده، چراکه اگر مسوولان تمهیداتی برای این موضوع به کار نگیرند، بازار دستخوش تحولاتی قرار خواهد گرفت.

رییس اتحادیه گوشت گوسفندی در پاسخ به این سوال که تامین کمبود گوشت داخلی از استرالیا وجود ندارد، بیان کرد: با توجه به مشکلاتی نظیر ترابری و بارگیری انتظار می رود که مسوولان نسبت به تخصیص هواپیما ،مبادلات ارزی و… اقدام کنند تا دوباره بازار گوشت دچار نوسان نشود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار