اجلاس جاده ابریشم قوی‌ترین نشست تخصصی و علمی است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 112720
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۲:۴۱
شهردار قزوین:
شاخص : شهردار قزوین گفت: دکتر کواک با تبیین پیشینه 10 اجلاس گذشته، یازدهمین اجلاس شهرداران جاده ابریشم را قوی‌ترین اجلاس در حوزه تخصصی و مباحث علمی دانست.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، مسعود نصرتی شهردار قزوین در دومین روز از یازدهمین اجلاس شهرداران جاده ابریشم که ظهر امروز در شبستان مسجدالنبی(ص) قزوین برگزار شد، با اشاره به نتایج برنامه‌های روز گذشته اجلاس اظهار کرد: دکتر کواک با تبیین پیشینه ۱۰ اجلاس گذشته، نشست یازدهم را قوی‌ترین اجلاس در حوزه تخصصی و مباحث علمی به اشتراک گذاشته، دانست.

وی افزود: روز گذشته با امضاء تفاهمنامه پژوهشکده جاده ابریشم در شهر تاریخی و فرهنگی قزوین راه‌اندازی و در ادامه نیز ۴ پنل تخصصی با حضور مدیران خارجی و داخلی برگزار شد که امروز مباحث جمع بندی شده را به صورت بیانیه اعلام خواهیم کرد.

شهردار قزوین با اشاره به امضا ۱۷ تفاهمنامه در این دوره از اجلاس گفت: در حاشیه و داخل اجلاس موفق به جذب سرمایه‌گذاری کشورهای کره، چین، ترکیه، نمایندگان انگلستان و سرمایه گذاران ایرانی شده و امروز نیز امضای ۵ تفاهم نامه را در دستور کار داریم.

این مسئول با بیان اینکه بزرگترین دستاورد اجلاس تشکیل اتحادیه بود، عنوان کرد: این اتحادیه موفق به عضوگیری از شهرهای ایرانی و خارجی واقع در مسیر راه ابریشم شد تا نیازهای شهرها را با همراهی بخش خصوصی در زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی و گردشگری رفع کند و جذب و شرایط سرمایه گذاری در زمینه‌های مختلف صورت گیرد.

وی با بیان اینکه زمان برگزاری اجلاس‌های نمادین تمام شده است، ابراز کرد: باید در سال اقدام و عمل کارهای پربار و عملی انجام داد که همراهی سازمان‌های بین المللی و معرفی ایران و شهرهای واقع در مسیر به ویژه شهرهای تاریخی و فرهنگی تاثیر گذار خواهد بود.

برگزاری مسابقه بین المللی تیراندازی راه ابریشم در قزوین

شهردار قزوین با اشاره به اینکه گروه‌های اجتماعی می‌توانند نقش‌های مهمی در این اتحادیه داشته باشند، تصریح کرد: اولین مسابقه بین المللی تیراندازی که مجوز آن اخذ شده در اسفند ماه سال جاری و با دعوت از تمام کشورهای واقع در مسیر برگزار خواهد شد.

این مسئول با تاکید بر اینکه کار جاده ابریشم صرفا مدیریت شهرها نیست، عنوان کرد: طی مکاتبه که با دکتر ظریف و جلساتی که با دکتر رحیم پور معاون آسیا و اقیانوسیه و آقای تخت روانچی معاونت اروپا و آمریکا داشتیم در خواست معرفی قزوین به عنوان مقصد سفر برای هیات های خارجی را داده‌ایم.

نصرتی تشریح کرد: به دنبال تاسیس اتحادیه، ورود آژانس‌های سازمان ملل، بنگاه‌های اقتصادی، بانک‌های جاده ابریشم و صندوق‌های بین المللی را خواهیم داشت و از سازمان‌های مربوطه مانند میراث فرهنگی و گردشگری انتظارهمراهی وبهره برداری حد اکثری را داریم.

وی در پایان بیان کرد: از امروز بر اساس تفاهم‌ نامه‌ای که با سازمان شهروندان جهانی انجام شده است عنوان مرکز شهروندان جهانی را خواهیم داشت که قزوین نیز برای آن معرفی می‌شود .
انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار