یازدهمین جشنواره قرآنی مدهامتان برگزار می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 105319
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱:۲۷
مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین:
شاخص : مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین از برگزاری یازدهمین جشنواره قرانی مدهامتان خبر داد و گفت: علاقمندان برای شرکت در این جشنواره قرآنی می توانند تا 14 مرداد ماه در این جشنواره ثبت نام کنند.

حجت الاسلام علی رمضانی صبح امروز در گفت ‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: در راستای غنی سازی اوقات فراغت و نشر و ترویج معارف قرآنی و شعائر دینی یازدهمین جشنواره قرآنی مدهامتان ویژه فعالان قرآنی مساجد توسط ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد برگزار می شود که علاقمندان به شرکت در این جشنواره قرآنی می‌توانند تا ۱۴ مرداد ماه در این جشنواره ثبت نام کنند.
وی افزود: جشنواره قرآنی مدهامتان در رشته‌های قرائت، حفظ کل، حفظ ۲۰ جز، اذان، ترتیل و تفسیر در مرحله استانی و کشوری و در رشته مفاهیم قرآن و نهج البلاغه و صحت قرائت حمد و سوره و اذکار نماز در مرحله استانی برگزار می شود.
مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین ادامه داد: شرط سنی شرکت کنندگان در رشته‌های قرآنی این جشنواره ۱۸ تا ۳۰ سال است که در رشته تفسیر محدودیت سنی وجود ندارد و در رشته صحت قرائت حمد و سوره و اذکار نماز نیز شرکنندگان باید هشت تا ۱۵ ساله باشند.
وی عنوان کرد: این جشنواره ویژه برادران و خواهران بوده و البته خواهران فقط در رشته های قرائت، حفظ کل، مفاهیم قرآن و نهج البلاغه و صحت قرائت حمد و سوره و اذکار نماز به رقابت خواهند پرداخت.
حجت الاسلام رمضانی با اشاره به شرایط و ضوابط عمومی شرکت کنندگان در این جشنواره توضیح داد: تمام شرکت کنندگان باید از فعالان قرآنی مساجد باشند و اولویت نیز با اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد است.
این مسئول یادآورشد: تکمیل فرم ثبت نام توسط شرکت کنندگان به صورت اینترنتی در پایگاه اطلاع رسانی www.javananemasajed.ir الزامی است و علاقمندان شرکت در این جشنواره که امکان ثبت نام اینترنتی ندارند می‌توانند به صورت مراجعه حضوری به دبیرخانه کانون های مساجد استان و یا با ارسال اطلاعات و مدارک مورد نیاز به صورت مکتوب از طریق پست نسبت به ثبت نام در این جشنواره اقدام کنند.
وی تأکید کرد: تمام شرکت کنندگان فقط مجاز به انتخاب یک رشته به جز رشته مفاهیم قرآن و نهج البلاغه هستند و امکان تغییر رشته نیز پس از ثبت نام نهایی وجود ندارد.
مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین اعلام کرد: زمان برگزاری مرحله استانی این جشنواره از ۲۳ مرداد ماه تا ۳۰ مهر ماه است و مرحله استانی رشته های مفاهیم و تفسیر قرآن به صورت اینترنتی و مکتوب نیز در آبان ماه صورت می‌گیرد.
مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین عنوان کرد: مرحله کشوری این جشنواره ۲۳ تا ۲۶ آذر ماه به میزبانی شهر مقدس قم برگزار می‌شود.
وی در پایان با اشاره به اهداف برگزاری جشنواره قرآنی مدهامتان خاطر نشان کرد: شناسایی و ارتقای سطح اطلاعات عمومی و تخصصی جوانان و علاقمند به قرآن و فرهنگ غنی اسلام، کشف و شناسایی استعدادهای برتر قرآنی فعال کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، ترغیب و تشویق مدیران کانون به کشف استعدادهای محلی و منطقه‌ای فعال در امور قرآنی و آشنایی بیشتر مردم و مسئولان با ظرفیت‌های قرآنی در کانون‌های مساجد از جمله اهداف برگزاری این جشنواره قرآنی است.
انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار