ایران جانبی

» یک میلیارد تومان کمک نقدی در رزمایش کمک مومنانه جمع‌آوری شد
کد خبر: 206676
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۲
فرمانده سپاه ناحیه امام حسن(ع) قزوین:
شاخص : فرمانده سپاه ناحیه امام حسن(ع) قزوین گفت: به فضل الهی و لبیکی که مردم نوع دوست شهر قزوین به فرمان مقام معظم رهبری داشتند؛ بالغ بر یک میلیارد تومان برای مرحله اول رزمایش کمک مومنانه جمع‌آوری شده است.

سرهنگ محسن شیخ حسنی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به فرایند رزمایش کمک‌های مومنانه اظهار کرد: ما در شهر قزوین و ناحیه مرکزی امام حسن (ع)، پس از صدور فرمان تاریخی رهبر معظم انقلاب اسلامی و ابلاغ فرمانده سپاه استان نیز با حضور فرماندار شهرستان قزوین، قرارگاه شهرستانی را راه‌اندازی کردیم.

وی با بیان اینکه چهار جلسه را برای برنامه‌ریزی قرارگاه برگزار کردیم، افزود: در ناحیه امام حسن مجتبی(ع) شهر قزوین هم قرارگاه‌های متعددی حوزه‌ای و محله‌ای را راه‌اندازی کردیم.

فرمانده سپاه ناحیه امام حسن(ع) قزوین گفت: برای مرحله اول که در اولین روزهای ماه رمضان بناست انجام شود نیز بیش از ۳۵۰۰ بسته معیشتی با ارزش ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان توسط شبکه معتمدین و خیرین، بسیج شهر قزوین و همکاری کمیته امداد، بهزیستی و هلال احمر تهیه شده است.

شیخ حسنی ادامه داد: از این تعداد نیز دو هزار بسته توسط بسیج، 900 بسته توسط کمیته امداد و ۶۰۰ بسته هم توسط بهزیستی آماده توزیع است؛ که بخشی هم توسط بسیج در دو شب گذشته توزیع شده است.

۴هزار و ۸۰۰ بسته بهداشتی در ایام کرونایی توزیع شد

این مقام مسئول یادآور شد: ۴هزار و ۸۰۰ بسته بهداشتی حاوی محلول، دستکش و ماسک هم توسط جمعیت هلال احمر استان تقسیم بندی و توزیع شده است.

وی عنوان کرد: به فضل الهی و لبیکی که مردم نوع دوست شهر قزوین به فرمان مقام معظم رهبری داشتند؛ بالغ بر یک میلیارد تومان برای مرحله اول جمع‌آوری شده است.

فرمانده سپاه ناحیه امام حسن(ع) قزوین یادآور شد: کاری هم برای اولین بار در طول تاریخ انقلاب اسلامی در شهر قزوین انجام شده که حائز اهمیت است؛ به طوری که سایتی به نام “سامانه جامع مهربانی” راه‌اندازی شد.

شیخ حسنی در توضیح این سامانه ادامه داد: در این سامانه آمار را با کمیته امداد و بهزیستی یا سایر مراکز خیریه که این کار را انجام می‌دهند نیز تطبیق دادیم تا ضمن اینکه کرامت نیازمندان حفظ شود، از دوباره‌کاری و چندباره توزیع اقلام هم در بین خانواده‌ها جلوگیری شود.

وی در پایان عنوان کرد: راه اندازی سایت کمک می‌کند تا به تعداد خانوار بیشتری که نیازمند هستند، کمک کنیم؛ همچنین باید یادآور شویم که در شهر قزوین خیلی از افراد به صورت آتش به اختیار نسبت به انجام رزمایش کمک مومنانه وارد عمل شدند.
انتهای پیام/ 1300

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار