یک واحد عرضه گوشت به علت کشتار غیربهداشتی پلمپ شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 139368
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱:۱۹
در بوئین‌زهرا؛
شاخص : رییس اداره دامپزشکی شهرستان بوئین زهرا گفت: یک واحد عرضه گوشت قرمز به دلیل عدم رعایت موازین بهداشتی و تکرار تخلف کشتار غیر مجاز پلمپ شد.
دکتر مهدهی مهرزاد رییس اداره دامپزشکی شهرستان بوئین زهرا در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت شاخص، اظهار کرد:با بازرسی کارشناسان واحد نظارت بر بهداشت عمومی و موادغذایی اداره دامپزشکی شهرستان بوئین زهرا ، یک واحد عرضه گوشت قرمز به دلیل عدم رعایت موازین بهداشتی و تکرار تخلف کشتار غیر مجاز  پلمپ شد.
مهرزاد افزود: گوشت عرضه شده در این واحد به صورت غیرمجاز و خارج از زنجیره بهداشتی کشتار شده و هیچ گونه نظارت بهداشتی بر لاشه ها صورت نپذیرفته بود.
وی در ادامه گفت : کارشناسان واحد نظارت دامپزشکی بوئین زهرا با بازرسی های میدانی خارج از وقت اداری و در ایام تعطیلات برای تامین هر چه بیشتر سلامت غذایی شهروندان بر واحد های عرضه سطح شهرستان نظارت می کنند.
این مسوول تاکید کرد: در صورت بروز هرگونه تخلف بهداشتی این اداره واحدهای متخلف را به مراجع قضایی معرفی می‌کند  که در صورت تکرار تخلف و بی‌توجهی به ضوابط بهداشتی در این زمینه واحد متخلف پلمپ می‌شود.
مهرزاده گفت : با توجه به احتمال شیوع بیماری خونریزی دهنده تب کریمه کنگو ( CCHF  ) دامپزشکی به صورت مستمر از واحدهای عرضه بازدید مینماید .
وی تاکید کرد: از کلیه شهروندان تقاضا می شود در صورت مشاهده تخلف بهداشتی و کشتار غیر مجاز در سطح معابر، اداره دامپزشکی را ضمن تماس با شماره ۰۲۸۳۴۲۲۲۴۹۰ و یا ارسال پیامک به سامانه پیامکی ۵۰۰۰۱۵۱۲ مطلع کنند.
انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار