یک کرسنتی دیگر در وزارت نفت حکم گرفت! - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 70034
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۴ - ۹:۵۶
شاخص : هادی- ن در حالی مشاور عالی وزیر می‌شود که در دوران حضور خود در کسوت معاونت بین‌الملل وزارت نفت در سال‌های ۸۰ تا ۸۴ نقش ممتازی در شکل‌گیری قرارداد کرسنت داشت.

به گزارش پایگاه شاخص، ، در متن حکم وزیر نفت خطاب به آقای «ن» که شانا آن را منتشر کرده، آمده است: با توجه به سوابق درخشان خدمتی جنابعالی، به ویژه در صنعت نفت، بدینوسیله به عنوان مشاور عالی وزیر منصوب می‌شوید.


نامبرده در دوران حضور خود در کسوت معاونت بین‌الملل وزارت نفت در سال‌های ۸۰ تا ۸۴ نقش ممتازی در شکل‌گیری قرارداد کرسنت داشت؛ به گونه‌ای که تصمیم‌گیری‌های حاصله در جلسه ۱۵ مهرماه ۱۳۸۱ در دفتر وی درباره موضوع کرسنت یکی از پرحاشیه‌ترین بخش‌های این پرونده است.

در جلسه یاد شده که پیرو نامه‌نگاری دبیر وقت شورای عالی امنیت ملی (دکتر حسن روحانی) خطاب به ریاست‌جمهوری وقت (این نامه در آبان سال ۸۰ نگاشته شد) مبنی بر بازنگری در آثار و تبعات حاصل از فروش گاز به شرکتی اماراتی (کرسنت پترولیوم) موضوع به وزارت نفت و در نهایت به معاونت امور بین‌الملل ارجاع شد و در جلسه موصوف که در تاریخ ۱۵ مهرماه ۸۱ در دفتر آقای«ن» تشکیل شد بر ضرورت فروش گاز به امارات از طریق قرارداد کرسنت تاکید شد.

بنابر اعلام علی جنتی وزیر ارشاد، قرارداد کرسنت باعث ضرر ۱۴/۵ میلیارد دلاری برای کشور شده است.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش
منبع:کیهان

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار