۱۰۰۰ مبلغ در استان قزوین مشغول تبلیغ هستند
کد خبر: 113316
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۳:۱۸
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان:
شاخص : مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین: در استان قزوین ۱۰۰۰ مبلغ مشغول تبلیغ هستند و امسال در ماه رمضان حدود ۱۴۰۰ مبلغ را اعزام کردیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حجت‌الاسلام علی نعمت اللهی مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین در گردهمایی ائمه جمعه و روحانیون استان قزوین که بعدازظهر روز گذشته در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: جامعه ما یک جامعه دینی است اما از ناهنجاری‌های اجتماعی رنج می‌بریم و شاهد آمارهای روز افزون طلاق و اعتیاد هستیم که موجب آزردگی پیکر جامعه می‌شود.

وی افزود: سوال اساسی این است؛ جامعه‌ای که دارای فرهنگ دینی است چرا باید شاهد این ناهنجاری‌ها باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین با بیان اینکه ۲ مفهوم فرهنگ دینی و تربیت دینی در جامعه از هم فاصله گرفته‌اند، گفت: جامعه دچار خلا تربیت دینی شده  و روحانیت باید نقش جدی در این زمینه ایفا کند.

این مسوول عنوان کرد: شبکه تبلیغ و روحانیت شبکه‌ای عظیم و یک سرمایه اجتماعی است که می‌تواند در عرصه تربیت دینی حضور جدی داشته باشد.

نعمت‌اللهی اضافه کرد: با توجه به ساز و کارهایی که در این شبکه وجود دارد، می‌تواند در جامعه نقش آفرینی کند و شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی باشیم لذا باید نگاه ویژه‌تری به این بخش شود.

وی با تاکید بر اینکه روحانیت همیشه در خط مقدم کارهای فرهنگی و غیر فرهنگی بوده است، افزود: استان قزوین دارای ظرفیت‌های بی نظیر حوزه‌های علمیه و روحانیت در کشور است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین یادآور شد: در دوره صفویه حوزه علمیه قزوین بسیار فعال بوده و شخصیت‌های مهمی همچون محقق کرکی و شیخ بهایی در آن‌ها تحصیل کرده‌اند.

این مسوول اذعان داشت: در استان قزوین ۱۰۰۰ مبلغ مشغول تبلیغ هستند و امسال در ماه رمضان حدود ۱۴۰۰ مبلغ را اعزام کردیم.

نعمت‌اللهی خاطرنشان کرد: استان قزوین۱۸۰۰ مسجد  و۲۰۰۰ هیئت مذهبی دارد و  ظرفیت هیئت‌های مذهبی به عنوان یک نهاد مردمی بسیار خوب است.

جامعه روحانیت در همراهی و هدایت مردم نقش جدی دارد

فریدون همتی استاندار قزوین در ادامه این مراسم با تاکید بر اینکه در صدد تقویت ارتباط با روحانیت هستیم، گفت: جامعه روحانیت نقش موثری در مسائل فرهنگی، اجتماعی و تقویت وحدت و انسجام درونی دارد

وی با اشاره به اینکه جامعه روحانیت در رفع مشکلات به عنوان یک نعمت الهی مطرح است، افزود: با توجه به ظرفیت استان و نقش موثری که جامعه روحانیت از گذشته ها در این استان داشته، شاهد یک فرهیختگی و تعامل خوبی در استان هستیم.

استاندار قزوین عنوان کرد: قزوین، استانی پر تحرک و پویا در عرصه‌‎های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی بوده و در انتخاباتی که پشت سر گذاشتیم شاهد همراهی و هدایت جامعه روحانیت بودیم.

این مسوول اذعان داشت: امیدوارم در عرصه اقتصاد مقاومتی که تمام توان‌مان را بسیج کرده‌ایم، جامعه روحانیت هم در این مسیر با بسیج مردم و ایجاد انگیزه در جامعه ما را همراهی کنند.

همتی در پایان یادآور شد: با توجه به اینکه در آستانه سفر دولت به استان هستیم امیدواریم با همراهی جامعه روحانیت بتوانیم سفر پر باری برای استان داشته باشیم.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار