Iranjb.ir

۱۰۰۰ کیلوگرم مرغ غیرقابل مصرف در استان قزوین معدوم شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 113013
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۱:۰۷
شاخص : رئیس اداره دامپزشکی بوئین زهرا از معدوم سازی یک تن مرغ غیرقابل مصرف در این شهرستان خبر داد.
photo_2016-09-06_12-06-52

به گزارش شاخص‌نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان قزوین، مهدی مهرزاده افزود: نظارت بر سلامت فرآورده های خام دامی در تمام واحدهای عرضه از وظایف ذاتی دامپزشکی بوده که در همین راستا این میزان فرآورده غیرقابل مصرف کشف و پس از انجام نمونه برداری، پرونده فرد متخلف برای طی مراحل قانونی به مراجع قضائی ارجاع شد.

وی ادامه داد: با توجه به نتایج آزمایشگاهی ارائه شده مبنی بر غیرقابل مصرف بودن نمونه ها و براساس حکم قضائی مبنی بر معدوم سازی محموله، مرغ های جمع آوری شده در واحد تبدیل ضایعات یکی از کشتارگاه های استان معدوم شد.

مهرزاده اضافه کرد: به شهروندان توصیه می شود هنگام خرید فرآورده های خام دامی به تاریخ تولید و انقضاء مندرج بر روی بسته بندی ها توجه کرده و دستورالعمل بهداشتی نحوه نگهداری فرآورده خام دامی تازه و منجمد را نیز رعایت کنند.

استان قزوین دارای ۲۵ واحد مرغ مادر گوشتی به ظرفیت یک میلیون و ۵۳۵ هزار و ۵۰۰ قطعه، چهار واحد مرغ مادر تخم گذار به ظرفیت ۶۲۰ هزار و ۵۰۰ قطعه، ۶۸۲ واحد مرغ گوشتی به ظرفیت ۱۳میلیون و ۳۳ هزار و ۹۶۰ قطعه، ۵۹ واحد مرغ تخم گذار به ظرفیت ۷ میلیون و ۵۰۹ هزار و ۴۰۰ قطعه، یک واحد اجداد گوشتی به ظرفیت ۱۰۵ هزار قطعه، دو واحد اجداد تخم گذار به ظرفیت ۲۱ هزار و ۶۶۰ قطعه و ۱۶ واحد پرورش پولت به ظرفیت سه میلیون و ۹۳۲ هزار و ۱۹ قطعه است.

همچنین در استان قزوین ۷ واحد کارخانه جوجه کشی به ظرفیت ۵۱ میلیون و ۸۶۰ هزار قطعه است.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

برچسب ها:

پاسخ دهید

آخرین اخبار