۱۰۰۰ کیلوگرم مرغ غیرقابل مصرف در استان قزوین معدوم شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 113013
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۱:۰۷
شاخص : رئیس اداره دامپزشکی بوئین زهرا از معدوم سازی یک تن مرغ غیرقابل مصرف در این شهرستان خبر داد.

به گزارش شاخص‌نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان قزوین، مهدی مهرزاده افزود: نظارت بر سلامت فرآورده های خام دامی در تمام واحدهای عرضه از وظایف ذاتی دامپزشکی بوده که در همین راستا این میزان فرآورده غیرقابل مصرف کشف و پس از انجام نمونه برداری، پرونده فرد متخلف برای طی مراحل قانونی به مراجع قضائی ارجاع شد.

وی ادامه داد: با توجه به نتایج آزمایشگاهی ارائه شده مبنی بر غیرقابل مصرف بودن نمونه ها و براساس حکم قضائی مبنی بر معدوم سازی محموله، مرغ های جمع آوری شده در واحد تبدیل ضایعات یکی از کشتارگاه های استان معدوم شد.

مهرزاده اضافه کرد: به شهروندان توصیه می شود هنگام خرید فرآورده های خام دامی به تاریخ تولید و انقضاء مندرج بر روی بسته بندی ها توجه کرده و دستورالعمل بهداشتی نحوه نگهداری فرآورده خام دامی تازه و منجمد را نیز رعایت کنند.

استان قزوین دارای ۲۵ واحد مرغ مادر گوشتی به ظرفیت یک میلیون و ۵۳۵ هزار و ۵۰۰ قطعه، چهار واحد مرغ مادر تخم گذار به ظرفیت ۶۲۰ هزار و ۵۰۰ قطعه، ۶۸۲ واحد مرغ گوشتی به ظرفیت ۱۳میلیون و ۳۳ هزار و ۹۶۰ قطعه، ۵۹ واحد مرغ تخم گذار به ظرفیت ۷ میلیون و ۵۰۹ هزار و ۴۰۰ قطعه، یک واحد اجداد گوشتی به ظرفیت ۱۰۵ هزار قطعه، دو واحد اجداد تخم گذار به ظرفیت ۲۱ هزار و ۶۶۰ قطعه و ۱۶ واحد پرورش پولت به ظرفیت سه میلیون و ۹۳۲ هزار و ۱۹ قطعه است.

همچنین در استان قزوین ۷ واحد کارخانه جوجه کشی به ظرفیت ۵۱ میلیون و ۸۶۰ هزار قطعه است.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

برچسب ها:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار