10 هزار میلیارد ریال اعتبار برای احداث جاده الموت به تنکابن
کد خبر: 104350
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۷
استاندار اعلام کرد
شاخص : استاندار قزوین گفت: برای احداث جاده الموت به تنکابن حدود 10 هزار میلیارد ریال اعتبار هزینه می شود که این مهم بیانگر حجم بالای عملیات اجرایی این طرح عمرانی است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، فریدون همتی به همراه نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، معاون عمرانی استاندار، مدیرکل راه و شهرسازی و فرماندار قزوین از پروژه در دست ساخت جاده قزوین، الموت به تنکابن بازدید کردند.

استاندار قزوین تصریح کرد: ارتباط استان های قزوین، مازندران و گیلان برای ما بسیار مهم است تا بتوانیم حجم ترافیک جاده های شمالی را کاهش دهیم.

این مسئول با بیان اینکه این طرح ملی در صرفه جویی سوخت و کاهش مسافت مسیر موثر است، عنوان کرد: با تکمیل و بهره برداری از این طرح شاهد تسهیل در رفت و آمد مردم، کاهش مصرف سوخت و صرفه جویی در زمان سفر و کاهش حجم ترافیک جاده های دیگر منتهی به شمال خواهیم بود.

همتی اعلام کرد: برای احداث این جاده حدود ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار هزینه می شود که این مهم بیانگر بزرگی و حجم بالای عملیات اجرایی این طرح عمرانی است.

وی خاطرنشان کرد: در احداث طرح راه الموت- تنکابن حداکثر سعی و تلاش برای رعایت مسائل زیست محیطی صورت گرفته تا توسعه با تخریب محیط زیست همراه نشود و به گونه ای پیش رفت که هم ملاحظات زیست محیطی رعایت شود و هم از جریان توسعه عقب نمانیم.

پیش‌ بینی می‌شود در سال نخست بهره ‌برداری از این طرح سه میلیون دستگاه خودرو از این مسیر عبور کند و سالانه یک صد میلیون لیتر سوخت نیز صرفه‌جویی شود.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار