۱۱ فرآورده تولیدی در قزوین پروانه استاندارد دریافت کردند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 174411
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۷ - ۲:۳۸
مدیرکل استاندارد قزوین:
شاخص : مدیر کل استاندارد قزوین گفت: برای ۱۱ فرآورده تولیدی، پروانه کاربرد علامت استاندارد صادر شد.

به گزارش شاخص، به نقل از اداره کل استاندار قزوین، سیروس صارمی در این باره اظهار کرد: در شهریور ماه سالجاری ۲ پروانه کاربرد علامت استاندارد تشویقی و ۹ پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری صادر شد.

وی افزود: پس از بازرسی و نمونه برداری و آزمون فرآورده های تولیدی در کمیته های علائم برگزار شده در شهریور ماه با صدور ۲ پروانه کاربرد علامت استاندارد تشویقی برای فرآورده های بخاری گاز سوز مستقل فن دار و وغن پایه و ۹ پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری برای فرآورده های ورق مقوایی در صنعت سلولزی، باتری راه انداز سربی در صنعت خودرو، ماست کم چرب و دوغ گرمادیده در صنعت غذایی، بتن آماده، آجر رسی و کاشی سرامیکی تزیینی در صنعت ساختمان موافقت شد.

صارمی بیان کرد: در شهریور ماه ۱۰پروانه کاربرد علامت استاندارد برای فرآورده های شیر کم چرب، دوغ، ماست ساده، سنگدانه ریز و درشت، لامپ، کولر گازی، ماشین ظرفشویی و پارچه به علت عدم رفع نواقص و عدم احراز شرایط لازم جهت تمدید پروانه، تعلیق شد.

این مقام مسئول گفت: پروانه کاربرد استاندارد ۵ فرآورده تشک خواب فنری، فیلتر هوای خودرو، دستمال کاغذی، پریز و قند کله نیز با توجه به عدم رفع نواقص اعلام شده، ابطال شد.

مدیر کل استاندارد قزوین تاکید کرد: از آنجاییکه استفاده از علامت استاندارد در زمان ابطال و تعلیق بر روی کالاهای مربوطه جرم محسوب می شود، در زمان ابطال یا تعلیق پروانه استاندارد، نظارت کارشناسان استاندارد بر واحدهای تولیدی مذکور افزایش می یابد تا از وقوع تخلفات احتمالی جلوگیری بعمل آید.

در کمیته های علائم برگزار شده نمایندگان اتاق بازرگانی، خانه صنعت و معدن و کارشناسان مرتبط هر صنعت نیز حضور دارند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار